Подорож на велосипедах

Велосипедна навколосвітка: як "діти вулиць" відкривають для себе Париж та Кельн

5.ua

Мандрують велосипедисти під гаслом "Світ без сиріт". Вони кажуть, що вже надихнули сотні родин взяти дитину з притулку

Колишні безпритульні з Маріуполя вже проїхали територію України, Росії й частину Європи. Щороку вони долають частину навколосвітньої подорожі. Кінцева мета – обігнути Землю, проїхавши 35 тисяч кілометрів, і фінішувати на Алясці. 

Наймолодший із двадцяти учасників велотуру – 12-річний Данило. Він уперше брав участь у велотурі торік. Тепер збирається з новим велосипедом та мрією побачити Париж.

"Париж – дуже гарне місто, і там найгарніша вежа – Ейфелева. Це найкоротший етап у нас. Відвідаємо Німеччину, Швейцарію та Францію", – розповідає Данило.

Понад 10 років тому старший брат Данила втік з інтернату в Донецьку до "Республіки "Пілігрим" – це маріупольський притулок для безпритульних підлітків. Потім забрав до себе молодшого брата, адже їхні батьки, позбавлені прав на дітей, померли. Данило став 32-м прийомним сином засновника "Республіки Пілігрим" й ініціатора велотуру Геннадія Мохненка.

"Такого не було в історії – колишні безпритульні; діти, які виросли на вулицях їдуть навколо землі на велосипедах, надихаючи всиновлювати сиріт. Нас чують. Результат цього туру – сотні, сотні без перебільшення історій, коли люди, які нас почули – всиновили діток", – каже засновник "Республіки "Пілігрим" Геннадій Мохненко.

Стартував велотур 5 років тому. За цей час колишні безпритульні подолали на байках 20 тисяч кілометрів. Поетапно проїхали Україну, Росію, торік фінішували у Західній Європі. Винятком із подорожі став лише 2015 рік через війну на сході.

Для мандрівки навколо світу багато грошей не треба, кажуть організатори. На ночівлю їх зазвичай запрошують до місцевих шкіл, із харчами допомагають благодійники. Тож уже визначилися з планами на майбутнє літо – продовжать навколосвітню подорож у США.

Як велотур змінює людей та куди вирушать мандрівники – дізнайтеся у сюжеті:

Учасники велозабігу стартують у Маріуполі на автівках, на велосипеди пересядуть лише в німецькому Бохумі. За місяць мають дістатися Атлантичного узбережжя. А завершити навколосвітню подорож планують за два роки на Алясці.

Анастасія Старостенко, Олег Корінний, Донецька область, "5 канал"

ПРОКОМЕНТУЙТЕ