Ситуація у Нових Санжарах
Ситуація у Нових Санжарах 5 канал

"Скалецька Шредінгера", скуплені маски та умови проживання в санаторії: ситуація в Нових Санжарах

Читайте по-русски
Під час сутичок постраждали дев’ятеро правоохоронців

Після учорашньої обіцянки міністерки охорони здоров'я перебувати в обсервації разом із евакуйованими українцями в Нових Санжарах – станом на ранок п'ятниці чільниці МОЗ не виявилося. В пре-сслужбі Кабміну заявили, що Зоряна Скалецька має бути присутня на брифінгу з питань розповсюдження коронавірусу.

Утім, до ЗМІ у Києві вийшли інші представники міністерства. А сама Скалецька повідомила, що вже перебуває в Нових Санжарах. І спеціально для цього має облаштоване приміщення – буде керувати міністерством через скайп та телефоном.

Місцеві мешканці водночас уже не блокують медзаклад, не розпалюють багаття та власні емоції. Нарікають на владу – кажуть, усе спричинило недостатнє інформування. 

Станом на ранок у Нових Санжарах спокійно. Про вечірні заворушення тут нагадують хіба що спалені шини, повалений паркан та незвична кількість правоохоронців.

Утім силовиків усе ж поменшало. Вночі вони роз'їхалися. У селищі залишилося кілька сотень, які охороняють санаторій. Нацгвардійці, які стоять на варті,- у захисних масках, а от решта гостей медичного центру без них. Та й до так званого режимного об’єкту машини та людей запускають, наче до звичайної лікарні.

Санаторій "Нові Санжари" на 14 днів став прихистком для понад сотні людей. Тут 72 евакуйованих, а також члени екіпажу та медперсонал. Виходити надвір їм категорично заборонено.

Ситуація у Нових Санжарах
Ситуація у Нових Санжарах5 канал

Міністерки охорони здоров’я Зоряни Скалецької, яка обіцяла бути на карантині разом з евакуйованими, зранку в медцентрі не було. Згодом вона приєдналася до людей, які перебувають на обсервації. Для неї облаштували окреме робоче приміщення. Це потрібно для того, щоб вона могла працювати і проводити постійні наради скайпом і телефоном, повідомила Скалецька на своїй сторінці у Facebook.

"Пані Зоряна Скалецька спілкувалася із працівниками на відстані. Сьогодні вона планує під’їхати. Буде заходити до нас на карантин і проживатиме в нас. Ми їй створимо умови, щоб все було, як належить. Тому що в неї є не тільки це питання, а й інші державні питання", – розповів начальник медцентру "Нові Санжари" Олександр Блінов.

Ситуація у Нових Санжарах
Ситуація у Нових Санжарах5 канал

Про перебування й умови у медичному центрі евакуйовані з Уханю розповідають у соціальних мережах і розміщують відео з карантинної зони.

Підняти настрій евакуйованим вирішили переселенці з Донбасу. До санаторію вони привезли гостинці. З пресою спілкуватися не захотіли. Місцеві ж мешканці сутичками в Нових Санжарах засмучені, втім просять їх зрозуміти. Запевняють: якби їх попередили завчасно про приїзд евакуйованих, то мітингів можна було б уникнути.

Ситуація у Нових Санжарах
Ситуація у Нових Санжарах5 канал


Коронавірус місцевих таки налякав. Медичних масок в аптеках уже не знайти.

Під час сутичок постраждали дев'ятеро правоохоронців. П’ятьох із них шпиталізували. Тих, хто чинив спротив силовикам, із відділків відпускають.

Єва Ніколашвілі та Валентин Стрєльцов, "5 канал"

Попередній матеріал
Держава взялася за цей законопроєкт без дискурсу з експертами – Лігачова про закон щодо дезінформації
Наступний матеріал
"Їм байдуже, куди бити": силовики ООС після ворожих обстрілів приводять до ладу кладовище у Попасній
Loading...

Закликали керуватися фактами, а не страхом та чутками: ООН засудила насильство у Нових Санжарах

13 українців з потяга "Київ – Москва" залишили на карантині у Брянську: що відомо

"Тітушки коронавірусу?": у поліції прокоментували можливу присутність приїжджих на заворушеннях у Нових Санжарах

Посольство України в Китаї перебуває на зв'язку з українцями, які відмовилися від евакуації

Брифінг щодо перебування на обсервації евакуйованих громадян у Нових Санжарах

5 канал - трансляція наживо