Пресконференція
Пресконференція відкриті джерела

Сім місяців пандемії: кількість хворих росте, а влада займається "схемами" – Синютка

Читайте по-русски
На потреби Львівщини з "ковідного" фонду держава коштів не виділяла, зазначив нардеп

Чинна влада на державному, обласному і міському рівнях зробила все для того, щоб загострити, а не зменшити епідситуацію у Львові та області. На цьому наголосив нардеп від "ЄС" Олег Синютка, кандидат на посаду голови Львівської ОТГ, під час прес-конференції з приводу бездіяльності влади у боротьбі з наростаючою пандемією COVID-19. 

Він додав, що після виборів 25 жовтня "Європейська солідарність", як нова влада, відповідатиме за розв'язання проблем у місті та області.

Нині на 100 тисяч населення у Львові кількість хворих становить 89 осіб, зазначив голова Українського лікарського товариства у Львові Олег Дуда. Він додав, що це найбільший показник за весь час пандемії.

"За останні чотири тижні в стаціонарі перебувають приблизно 1200 хворих. Реанімаційні практично постійно заповнені, у них приблизно 105 хворих. З них на апаратах ШВЛ близько 30 пацієнтів. Загалом ми маємо збільшення кількості хворих на Львівщині, які йдуть на самоізоляцію. За останні 6 тижнів їхня кількість збільшилася приблизно утричі – з 1486 до 4127. Ми не робимо нічого для того, щоб хворих ставало менше, а лише беремося лікувати важких пацієнтів", – зазначив Дуда.

На прес-конференції зазначили, що Львівщина декілька місяців поспіль очолювала антирейтинг по захворюваності в Україні, а зараз – на другому місці за сумарною кількістю хворих. До того ж тривалий час у Львові та області був найнижчий показник тестування на всю країну.

"Зараз максимальна потужність тестувань у Львові – 1400, але реально в день роблять +\-1000 шт. І нікуди не зникли черги для здачі тесту в державній системі, а за комерційну послугу треба платити немалі гроші", – повідомив Олег Синютка.

На його думку, піком бездіяльності та безвідповідальності міської влади став спалах захворювань під кінець серпня.

"Тоді захворіло понад 20 топчиновників міськради. Міська влада стала вогнищем коронавірусу в місті. Міський голова Садовий обрав страусову стратегію: сховати голову в пісок, щоб здавалося, що ніякої проблеми немає", – сказав депутат.

"Як показав оприлюднений декілька днів тому звіт Рахункової палати, Фонд боротьби з COVID-19 послужив формою відмивання коштів для "своїх", – наголосив нардеп, посилаючись на дані журналістських розслідувань.

Під час "великого будівництва" доріг кошторис проєктів зріс на 40-45% порівняно з аналогічним періодом 2019 року",– підсумував він та зауважив, що на потреби Львівщини з "ковідного" фонду коштів виділено не було.

Олег Синютка вважає, що всі мешканці мають знати реальний стан справ щодо боротьби з коронавірусом, оцінку ситуації і реальні кроки, які робитиме команда "Європейської солідарності" для її виправлення.

Від початку пандемії "ЄС" активно взялася за розв'язання проблем, спричинених COVID-19. У Верховній Раді фракція ініціювала перегляд бюджету на 2020 р. і створення спецфонду на боротьбу з пандемією. Також було внесено до парламенту законопроєкт про обов’язкове страхування медиків і вчителів.

Фонд Петра Порошенка і "Європейська солідарність" закупили 50 апаратів ШВЛ, 130 тис. захисних костюмів для медиків, 10 тис. захисних окулярів, 50 тис. ІФА-тестів.

Попередній матеріал
"Цензура дійшла до стін Національного банку": реакція Рожкової на догану Ради НБУ
Наступний матеріал
Спалений парламент, "коктейлі Молотова" й сотні потерпілих: як Киргизстан повстав проти фальсифікації виборів
Loading...