Шопка у Львові
Шопка у Львові 5 канал

Щоб усі відчули радість Різдва: Львів красиво та милосердно відзначає католицький Святвечір – сюжет

Читайте по-русски
Домашній затишок створили у місцевому будинку милосердя. Свято влаштували для нужденних

Різдвяну шопку відкрили у Львові. У центрі міста встановили вісім дерев’яних фігур. Різдвяний вертеп розмістили традиційно біля входу в міську ратушу. Її автор – львівський скульптор Антон Лубій. Величезні двометрові фігури, вирізьблені з тополі та сосни, уособлюють Ісуса, Марію, Йосипа, трьох царів та пастухів.

Розмір шопки дозволяє роздивитися інсталяцію не лише зовні, а й зайти всередину. Шопку планують доповнити ще трьома ангелами. Відкрили різдвяний вертеп під супровід колядок у виконанні місцевого хору. Подивитися та відчутим дух Різдва прийшли десятки львів'ян та гостей міста.

За святковим столом, із молитвою та подарунками. Так відзначають Святвечір напередодні Католицького різдва у Львові. Домашній затишок створили у місцевому будинку милосердя. Свято влаштували для нужденних. Більше про Різдвяну вігілію розкаже Марта Шикула.

Різдвяна вігілія – так у римо-католиків називається Святвечір. Починається він зі спільної святкової меси та коляди. Тим часом на кухні тривають останні приготування. На стіл ставлять лише пісні страви.

"Зробити такий затишок домашній, бо не всі можуть зробити таке вдома, багато є бездомних, які не мають дому і по 10 років на вокзалі сплять і щоб вони теж почули свята, що для них теж народився Ісус Христос, і щоб з ними поділитися тим білим хлібом – облаткою", – зауважив Брат Максиміліан.

Їдальню у будинку милосердя декорували так, щоб відтворити домашній різдвяний затишок. На столі – свічки, на долівці – сіно, як символ, де народився Ісус та прикрашена ялинка.

За різдвяним столом збираються безхатченки, які живуть у притулку, також самотні та нужденні львів'яни. Улюблених вареників із картоплею чекає Ігор Стефанів. У будинку милосердя чоловік живе другий рік. Як тут опинився, не розповідає, проте запевняє – почувається тут неначе вдома.

"Ми одна сім'я, дуже смачна вечеря. Мій наркотик – то вареники, поколядуємо тут і поїдемо в село. Коли людина буде сприймати все як належне і сприймати все як є – то вона буде щаслива", – переконаний мешканець будинку милосердя Ігор Стефанів.

Розалія Лозинська зізнається: про Святвечір у родинному колі вже забула. Скаржиться, щоб накрити святковий стіл удома, бракує грошей: чоловік помер, а дочка тяжко хвора. Тому відчути святість вечора може лише тут.

"Все смачно, борщик смачний, картопля смачна з капусточкою, рибка смачна. Удома тепер вже нічого нема. От тут є вечеря, дякувати Богу, що так є", – вдячна відвідувачка будинку милосердя.

Привітати з різдвяними святами відвідувачів будинку милосердя прийшов митрополит Львівській римо-католицької церкви Мечислав Мокшицький. Архієпископ каже: їхнє завдання показати нужденним, що вони не самотні.

"Я тішуся, що можу з ними пережити радість з Різдва Христового. І побачити їм, щоб Боже дитя торкнуло їх серце", – каже архієпископ і митрополит Львівський РКЦ.

За турботу та смачну вечерю безхатченко Вадим Мовчанов підготував архиєпископу різдвяний подарунок – написав картину. Вадим Мовчанов – професійний художник. Без дому та сім'ї залишився три роки тому.

"То не за алкоголю – я не питущий. То через хворобу, в мене звужені церебральні судини, на ногу-руку маю приступи. Раз на місяць. Родичів нема, всі померли, мав квартиру, а зараз не маю даху над головою", – бідкається художник.

У будинку милосердя Святвечір влаштовують утретє. Цьогоріч свято відвідали дві сотні безхатченків та малозабезпечених львів'ян.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

На Софійській площі почали встановлювати головне святкове дерево країни – фото

Каркас для ялинки
/
Каркас для ялинки
/
Каркас для ялинки
/
Каркас для ялинки
/
Каркас для ялинки
/
Каркас для ялинки
/
Каркас для ялинки
/
Каркас для ялинки
/
Каркас для ялинки
/
Каркас для ялинки
/

 

Попередній матеріал
АЗС раптово знизили ціни на бензин: з чим це пов'язано та що прогнозують експерти – сюжет
Наступний матеріал
Недоторканні чи прості смертні: що не так зі зняттям депутатського імунітету
Loading...

Більшість українців не підтримують перенесення Різдва на 25 грудня – соцдослідження " Рейтинг"

Петро та Марина Порошенки привітали українців з Різдвом за григоріанським календарем

Різдвяна літургія під проводом Папи Франциска у Ватикані – як це було

Зоря про можливість запровадження григоріанського календаря в ПЦУ: "Це законсервує в МП тисячі громад"

Вразила мережу: різдвяна пісня Jingle Bells українською набрала більше трьох мільйонів переглядів на YouТube

Дід Мороз чи Святий Миколай: в кого вірять українці