автобус у Луцьку
автобус у Луцьку 5 канал

Серія "Чорного дзеркала": як українці відреагували на дії правоохоронців та вчинок Зеленського

Читайте по-русски
У соцмережах луцький теракт і його завершення – тема номер один

Пів доби у заручниках. Надзвичайна подія в Луцьку, як і спецоперація зі знешкодження терориста, викликали бурхливе обговорення. Нападник здався, близько хвилини простояв біля автобуса, дозволив поліцейським одягти йому кайданки і лише потім розпочалася феєричний штурм із БТР-м та світлошумовою гранатою.

"Ці тринадцять людей були заручниками в чужому шоу, головним мотивом якого в такому разі була явно не чоловіколюбство. Чому антитерористичною операцію займався міністр внутрішніх справ? Адже це винятково компетенція СБУ", – каже правник та волонтер Геннадій Гудзенко. 

Неоднозначну реакцію спричинило й те, що Володимир Зеленський став у цій ситуації основним переговірником. Адже терорист відпустив заручників лише тоді, коли йому особисто зателефонував президент, який погодився виконати одну з вимог нападника, закликавши всіх дивитися фільм "Земляни" 2005 року.

У справжнього терориста рука так і тягнеться до автомата. Чи можна вести перемови з таким нападником, – незрозуміло. Немає єдиної позиції у спецслужб із різних країн світу. Як свідчить практика, перемови зменшують імовірність силового сценарію, однак результат усе одно може бути непередбачуваним.

"Не було якихось таких обтяжливих, драматичних обставин. Я вважаю, що можливо, це і не було якоюсь проблемою. Я не бачу в цьому нічого такого. Вважаю, що це нормальний і адекватний вчинок, якщо він сприяв звільненню людей", – переконаний головний редактор "Цензор.Нет" Юрій Бутусов. 

У соцмережах луцький теракт і його завершення – тема номер один.

"Мда, дуже хочеться вірити, що виконання президентом абсурдних вимог явно психічно неврівноваженого терориста не призведе до схожих випадків тероризму й захоплення заручників у майбутньому", – пишуть користувачі соцмереж. 

"Ми нібито ідемо по серії "Чорного дзеркала", знятого на продакшені "1+1", – коментують дописувачі. 

Нічні події в Луцьку в середу пояснював міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Розповів, чому спочатку терорист сам вийшов з автобуса, до нього неспішно підійшли силовики, а вже потім блискавично з'явився броньовик спецпризначенців. Чільник МВС пояснив: працівники Служби безпеки хотіли пересвідчитися, чи немає всередині автобуса можливого спільника терориста або ж закладеної вибухівки.

Під час спецоперації зі звільнення жоден із заручників не постраждав.

Мирослав Солонар, Марія Писаренко, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Ще не обіцяють, але говорять про перемогу: в Україні стартувала передвиборна кампанія – чиїм коштом
Наступний матеріал
"Їхати на БТРі, коли терорист уже затриманий – це нефахово" – Мирослав Гай про спецоперацію в Луцьку
Loading...

Захоплення автобуса в Луцьку: нападнику повідомили про підозру за 4 статтями

Як Кремль може використати перемовини Володимира Зеленського з луцьким нападником – "Інфовечір"

Нагадував вимоги та вітав: заручники луцького терориста розповіли подробиці свого перебування в автобусі

Захоплення заручників у Луцьку: що відомо про постріл терориста, який жваво обговорюють у соцмережах

Подробиці щодо спецоперації за звільнення заручників у Луцьку – брифінг

Не погрожував і постійно вітав: заручники луцького терориста розповіли, як усе було