dyvys.info

Садовий заявив, що "сміттєве лихо" можна вирішити за годину

Міський голова Львова вважає, що вирішити питання можна за рахунок інших полігонів по Україні

Ситуацію із сміттям можна вирішити за один день, якщо розблокувати для львівського сміття полігони в інших регіонах України. Про це заявив міський голова Андрій Садовий, повідомляє "Укрінформ".

"Учора я підписав усі необхідні рішення, відправив звернення до секретаря РНБО, до прем’єр-міністра, в обласну адміністрацію, поінформував відповідним листом Президента, голову Верховної Ради України щодо оголошення Львова зоною екологічного лиха. Має бути такий порядок дій: ініціатива має виходити від Кабінету міністрів або РНБО, наступний крок – це указ Президента, після чого має бути рішення Верховної Ради. Але це було би страшно, якби ми вийшли на таку формулу, бо за одну годину це питання можна врегулювати, розблокувавши полігони", – зазначив Садовий.

Він також нагадав, що в Україні є 5,5 тисяч полігонів.

Крім того, міський голова розповів, що місто приступає до етапу проектування сміттєпереробного комплексу. Цей етап триватиме 4 місяці. Утім, вже цього року планується розпочати будівництво. Це має бути перший комплекс, збудований в Україні за усіма європейськими екологічними нормами.

Також, зі слів Садового, паралельно здійснюється підготовка до рекультивації Грибовицького полігону. На це планують витратити кошти ЄБРР, який гарантує найближчим часом виділити 20 млн євро, а також ЄІБ – що має надати ще 75 мільйонів євро. 

Нагадаємо, напередодні влада Львова попросила уряд визнати місто зоною надзвичайної екологічної ситуації.

Як повідомляв 5.UA, ще 21 квітня у Львові заявили про знайдення рішення "сміттєвої проблеми". Зокрема, було підписано меморандум, що передбачав вивезення львівського сміття на полігони у 20 містах області. Як планувалося, щодня з обласного центру вивозитимуть понад 500 тонн сміття. Проте після цього по всій Україні почався справжній квест "Не дай підкинути собі львівське сміття": непотріб знаходили у дитячому таборі Київщини, в зоологічному заказнику Тернопільщинипід домівками селян у Житомирській області, і аж до Донеччини.

Попередній матеріал
У Києві закривали станцію метро "Театральна" на вхід та вихід – "мінування" не підтвердилося
Наступний матеріал
На Prozorro виставили на аукціон сніданок із заступницею Авакова
Loading...