Пропагандист Євген Попов
Пропагандист Євген Попов Facebook / Юрій Клименко

Ремонт мосту в Станиці Луганській приїхав знімати чоловік пропагандистки Скабєєвої

Читайте по-русски
Окупанти не дозволили спеціалістам обстежити міст у Станиці Луганській

На демонтаж українських оборонних споруд поблизу знаменитого мосту приїхав один із найбільш відомих московських пропагандистів, ведучий Євген Попов. Такий допис на своїй сторінці в Facebook зробив заступник керівника Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Клименко. "Демонтаж бетонних споруд між КПВВ "Станиця Луганська" та зруйнованим мостом відбувається під пильним наглядом камери російського пропагандиста з каналу "Россия 1" Євгена Попова, більш відомого, як чоловік та партнер ведучої програми "60 минут" Ольги Скабєєвої", – написав Клименко.

Він додав, що не знає, "яку оцінку надасть команда фейкотворців та провокаторів цій події, але буду слідкувати за інформацією. Просто цікаво, який негатив можна "вижати" з миротворчих ініціатив України".

Зауважимо, що за три години до того, як з'явився пост Клименка про присутність російських пропагандистів поблизу мосту в Станиці Луганській, очільник Станично-Луганської РДА Юрій Золкін у відео у Facebook розповів, що окупанти не дозволили обстежити міст у Станиці-Луганській спеціалістам, які прибули, щоб оцінити рівень його зруйнованості та згодом виготовити відповідний проект. 

"В черговий раз російська сторона та окупанти показали, що вони не бажають створювати відповідні умови для ремонту мосту. До мосту прибули фахівці, які повинні були оцінити рівень його зруйнованості, щоб згодом виготовити відповідний проєкт. Як тільки проєктанти спустилися до провалля, вони були попереджені, що це буде сприйняте як акт агресії, і людина у військовій формі, яка знаходилась на протилежному боці провалля, заборонила далі просуватися", – розповів він.

Голова РДА зазначив, що з протилежного боку фахівців фільмувала знімальна група.

"Всі ми добре пам'ятаємо 2014 рік, коли після кожного обстрілу нібито випадково з’являлася група російського телебачення – "Звезда" чи ще якесь телебачення. От зараз людина у військовій формі каже: "Ми не були попереджені про роботи, які повинні бути проведені", але ми бачимо групу телебачення, яка одразу вийшла з-за оборонної споруди і почала знімати на відео наших спеціалістів, які намагалися провести обстеження. Тому це ще раз показує, що окупанти не збираються створювати умови для відновлення мосту", – додав він.

Як повідомляв 5.UA, 26 червня українські військові відійшли з однієї з позицій поблизу КПВВ "Станиця Луганська" в рамках відведення сторін від околиць Станиці Луганської. У штабі ООС запевнили, що процес розведення сил і засобів у цьому районі не послабляє оборонних можливості ЗСУ, а військові зайняли нові вигідні позиції. 27 червня російсько-окупаційні війська теж завершили перший етап відведення своїх підрозділів – відійшли від пішохідного мосту. 

Як відомо, на позиціях у Станиці Луганській, попри відведення військ, продовжують служити поліція і Нацгвардія

Разом із тим, у п'ятницю, 28 червня 2019 року, камера "5 каналу" зафіксувала ворожого стрільця в "покинутій" бійниці. А вчора, 30 червня, в ОБСЄ офіційно підтвердили розведення сил у районі Станиці Луганській

Додамо, 18 липня представник України в робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі Роман Безсмертний повідомив, що учасники групи ухвалили рішення щодо ліквідації фортифікаційних споруд у районі мосту в Станиці Луганській та його відбудови. 23 липня було створено робочу групу з відновлення мосту, до її складу увійшли представники Мінінфраструктури, Укравтодору, Міноборони, МінТОТ, Мінрегіонрозвитку, Держприкордонслужби, Луганської ВЦА, проєктних та експертних організацій.

Попередній матеріал
"Їх Росія не запрошує": як Києву з ОРЛО передавали ще 64 ув'язнених
Наступний матеріал
Тука про "озеленення" України: "Як думаю про це, згадую нашу Надю та її улюблене слово "сюрреалізм"