спостерігачі ОБСЄ
спостерігачі ОБСЄ 112.ua

В ОБСЄ офіційно підтвердили розведення сил в районі Станиці Луганській

  Читайте по-русски
  В ОБСЄ також підтвердили демонтаж укріплених позицій

  Розведення сил і засобів на ділянці в районі Станиці Луганської завершено. Про це йдеться в оперативному звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

  Зокрема, як заявили в ОБСЄ, "отримано повідомлення про завершення розведення сил і засобів на ділянці в районі Станиці Луганської".

  У звіті йдеться про те, що СММ 26 червня зафіксувала, що процес розведення сил і засобів розпочався, коли особовий склад Збройних сил України та члени збройних формувань залишали їхні крайні передові позиції разом з озброєнням та виходили за межі ділянки розведення.

  "У подальшому упродовж кількох днів, за спостереженнями місії, Збройні сили України та збройні формування залишили інші позиції на ділянці розведення. Спостерігачі також зауважили, що в межах ділянки розведення Збройні сили України почали проводити роботи з демонтажу передових фортифікаційних споруд та розмінування, а члени збройних формувань проводили роботи з демонтажу укриття, а також прибрали кілька бетонних блоків на ділянці розведення та почали облаштовувати нову контрольно-пропускну інфраструктуру за межами ділянки розведення", – йдеться у звіті.

  Вже 29 червня місія ОБСЄ отримала ноту від Міністерства закордонних справ України, у якій повідомляється про те, що розведення сил і засобів Збройними силами України на узгодженій ділянці розведення в районі Станиці Луганської завершено.

  30 червня місія отримала лист від збройних формувань із непідконтрольних урядові районів Луганської області, у якому повідомляється про те, що вони завершили розведення сил і засобів на узгодженій ділянці розведення в районі Станиці Луганської.

  "Наразі на ділянці розведення спостерігається спокійна та стабільна ситуація", – заявляють в місії ОБСЄ, додавши, що і надалі активно спостерігатимуть за ситуацією.

  Читайте також: Розведення сил біля Станиці Луганської: камера "5 каналу" зафіксувала ворожого стрільця в "покинутій" бійниці – відео

  Нагадаємо, 21 вересня 2016 року учасники Тристоронньої контактної групи у Мінську підписали рамковий документ про розведення сил і засобів на Донбасі на трьох ділянках фронту - у районі н.п. Золоте, Станиця Луганська та на ділянці Петрівське-Богданівка, якщо там протягом певного періоду не буде обстрілів. Відповідно до угоди, українська армія і бойовики в районі КПВВ мають відійти від займаних позицій на 1 кілометр углиб.

  Як повідомляв 5.UA, 26 червня українські військові відійшли з однієї з позицій поблизу КПВВ "Станиця Луганська" в рамках відведення сторін від околиць Станиці Луганської. У штабі ООС запевнили, що процес розведення сил і засобів у цьому районі не послабляє оборонних можливості ЗСУ, а військові зайняли нові вигідні позиції. 27 червня російсько-окупаційні війська теж завершили перший етап відведення своїх підрозділів – відійшли від пішохідного мосту. 

  Як відомо, на позиціях у Станиці Луганській, попри відведення військ, продовжують служити поліція і Нацгвардія

  Попередній матеріал
  Українців визнали найсексуальнішою нацією у світі
  Наступний матеріал
  Президент Європейської ради призупинив саміт ЄС – у чому причина
  Loading...