Маска
Маска Depositphotos

Регіони проти карантину: чому міські ради виступили проти рішення уряду та яка ситуація у містах

Читайте по-русски
Скандал спричинив поділ України на карантинні зони

Уряд запроваджує, а місцева влада бунтує. Міські голови, які потрапили під посилення карантину, звинуватили Київ у тиску. У столиці відповіли – це все спекуляції.

Скандал спричинив поділ України на карантинні зони. Їх тепер чотири – "зелена", "жовта", "помаранчева" та "червона". До останньої потрапили Тернопіль, Луцьк та Кіцманський район на Буковині. На цих територіях карантин знову мав стати жорстким.

Ніякої політики, переконує міністр охорони здоров’я. Запевняє, закрити кафе-ресторани і зупинити громадський транспорт у Тернополі та Луцьку змушені. У цих містах, додає Максим Степанов, високий рівень небезпеки поширення коронавірусу.

Як саме вирішували, до якої зони віднести ту чи іншу територію? Формулу прописали в розпорядженні Кабінету Міністрів. Вона враховує завантаженість ліжок у лікарнях, кількість проведених ПЛР-тестів та випадків інфікування, а ще – динаміку поширення недуги.

"Є чотири критерії і по цих чотирьох критеріях автоматично визначаються регіони, міста, населені пункти, які можуть потрапляти в ту чи іншу зону. Я думаю, якщо ситуація покращуватиметься в цих регіонах, то вони за кілька днів вийдуть з "червоної" зони", – каже лікар-епідеміолог Людмила Мухарська. 

Що п’ять днів урядова комісія переглядатиме своє рішення. І змін варто чекати вже наприкінці цього тижня.

"Зовсім інші регіони викликали занепокоєння, аніж Луцьк та Тернопіль. Наприклад, зараз дуже стрімке зростання нових випадків, при чому не останні дні, а останні тижні, спостерігається у Івано-Франківській, крива просто вгору дивиться. Київ, Одеська область. Тернопіль і Луцьк – ситуація доволі стабільна. Якщо накласти це ще на недовіру, будемо відверті, яка склалася між урядом і місцевою владою, тому не дивне ось таке явище", – розповів заступник міністра охорони здоров'я (2016-2019) Павло Ковтонюк. 

Місцева влада не має права послаблювати карантин, наполягають у Кабміні. Уряд вимагає своє. Тернопіль і Луцьк поки що залишатимуться в червоній зоні. У МВС попередили: на міських голів чекатиме відповідальність, якщо вони не виконуватимуть урядове рішення. Щоправда, яка саме відповідальність, силовики не пояснили.

Сергій Барбу, Сергій Клименко, "5 канал"

Попередній матеріал
Погрожував підірвати себе і всіх навколо: як затримували київського нападника та що про нього відомо
Наступний матеріал
Як прокурори саботують справу та чому ускладнилися зустрічі з адвокатом – ексклюзивне інтерв'ю з Антоненком
Loading...

Карантин офіційно продовжено до 22 червня – опубліковано постанову уряду

Адаптивний карантин до 22 червня в Україні: що це означає – сюжет

"Показуха, імітація і безграмотність": нардеп про план влади щодо виходу з карантину