Карантин
Карантин 5 канал

"Показуха, імітація і безграмотність": нардеп про план влади щодо виходу з карантину

  Читайте по-русски
  Влада відмовилась від масового тестування, як це робиться в Європі, і в підсумку навіть приблизно невідома реальна ситуація з епідемією в Україні, каже Синютка

  Урядовий план виходу з карантину – це кілька графіків, написаних на колінці, але влада вже поставила собі чергову галочку, вважає нардеп від "Європейської солідарності" Олег Синютка. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

  "План такий, як і вся їхня влада: показуха, імітація та безграмотність. Їм не вистачило елементарної професійності, щоб взяти за зразок досвід європейських країн, уряди яких вже давно розробили плани боротьби з коронавірусом, карантинних заходів і перш за все реального порятунку економіки. Бо у передньому плані наших європейських сусідів щодо пандемії акценти змістилися на економіку – її порятунок, перезавантаження і відродження", – вважає політик.

  На його думку, складений урядом план виходу з карантину – це "всього лише намальована картинка з більш як суперечливим змістом".

  Депутат прокоментував деякі пункти урядового плану. Далі наводимо текст без суттєвих змін:

  • Відсутні будь-які заходи щодо запуску роботи промисловості, малого і середнього бізнесу. І зокрема туристичної галузі, яка так важлива для Львова, Львівщини і всієї Галичини. Міністри туризму країн ЄС провели нараду й ухвалили стратегію підтримки цієї частини економіки. В ЄС буде вводитися "коронавірусний паспорт", а в українському уряді насправді ніхто не займається туризмом.
  • Влада накреслила план відкриття продовольчих ринків, але все пішло прискореними темпами, бо Зеленський злякався бунту дрібних підприємців, які працюють на цих ринках. Так само як і фермерів. Адже люди не могли зрозуміти, чому продуктові ринки закриті, а великі супермаркети вільно працюють.
  • Деякі заходи реалізуються вже з початку карантину і прописувати їх запровадження на якомусь з етапів, м'яко кажучи, дивно. Наприклад, система громадського харчування давно працює на самовивіз.
  • Запуск громадського транспорту. В урядовому плані відкриття метрополітену заплановано з четвертого етапу. В Європі метро не закривали взагалі, а у нас його хочуть мало не найпізніше відкрити. При цьому навіть заклади громадського харчування планують запускати вже з третього етапу, а деякі – як ресторани одного з депутатів "Слуги народу", навіть не зачиняли.
  • У парках потрібно дозволити гуляти ще до першого етапу. Навіть головний санітарний лікар говорить, що це не епідеміологічний засіб, а психологічний.
  • Враховуючи економічну ситуацію в країні загалом та регіонах зокрема... уряд повинен у своїх рішеннях робити акцент на підтримці малого та середнього бізнесу і правила виходу з карантину прописувати власне виходячи із їх інтересів.

  Представлений урядом план, при оптимістичному сценарії, дозволить повноцінно вийти з карантину приблизно в середині літа, вважає нардеп. Цьому, за планом уряду, має сприяти позитивна динаміка у статистиці захворювання.

  "А звідки ми можемо знати про те, що динаміка позитивна? Влада відмовилась від масового тестування, як це робиться в Європі, і в підсумку – ми навіть приблизно не знаємо реальної ситуації з епідемією. А що уряд буде робити, якщо кількість хворих зменшуватися не буде? Є альтернативний план? Адже продовження карантину економіку доб'є. Крім того, параметри зменшення кількості хворих прописані так, що коли є бажання, то карантин можна продовжувати вічно. Словом, не план це, а містифікація", – підсумовує він.

  Нагадаємо, прем'єр-міністр Денис Шмигаль сподівається, що вихід України з карантину розпочнеться 11 травня, а наступні етапи повернення до звичного життя можуть розпочатися одночасно.

  Попередній матеріал
  Банда з "ЛНР": Служба безпеки затримала двох терористів
  Наступний матеріал
  Саудівська Аравія скасувала смертну кару для неповнолітніх злочинців
  Loading...