Андрій Антоненко
Андрій Антоненко 5 канал

Як прокурори саботують справу та чому ускладнилися зустрічі з адвокатом – ексклюзивне інтерв'ю з Антоненком

Читайте по-русски
Ветеран АТО вказав на деталь, яка ставить під сумнів висунуті проти нього обвинувачення

Прокурори саботують справу, а в ізоляторі не надають своєчасної допомоги – про це журналістам "5 каналу" розповів Андрій Антоненко, підозрюваний у вбивстві Павла Шеремета. Поспілкувалася вдалося перед судовим засіданням 3 серпня.

"Риффмастер" налаштований рішуче та вірить у свою перемогу. За трохи більше ніж 5 хвилин він розповів про його стосунок до справи, камеру в СІЗО, листування із рідними та багато іншого.

"Все зрозуміло, що відбувається. Тільки я не знаю, що в їхніх (обвинувачення – ред.) головах, бо, може, вони бояться. Вони намутили цього всього на брифінгу, а тепер не знають, як із цього вискакувати. Ми зараз опинилися в умовах заручників ситуації. Важко щось прогнозувати, але на їхньому місці я би почав трошки збавляти градус", – каже Антоненко.

Він переконаний: прокурори справу саботують.

"Ви бачите, що нема прокурорів. Вони відверто просто саботують усю цю історію. На моє переконання, вони починають саботувати, затягувати. Після того ганебного брифінгу вся країна бачить, що ми не ті люди. Вся брехня вилізла на поверхню зараз, і вони (прокурори – ред.) не знають, як виходити з ситуації", – додає він.

Антоненко каже, що меддопомогу йому вдалося отримати лише завдяки тиску захисників:

"Медичну допомогу надавали, але з великою перервою – коли ми починали тиснути, звертатися до депутатів. Зараз у мене проблеми з ногою, варикоз. І теж завдяки адвокатам, депутатам мене повезли, але була надана неякісна (допомога – ред.). Просто подивились і сказали: "Вам треба УЗД".

Слова Антоненка підтверджує і його адвокат Дмитро Круговий.

"Ми отримали рішення в Шевченківському районному суді, яким зобов'язали прокурора, слідчого і начальника ізолятора тимчасового тримання надати медичну допомогу. Але це був виїзд просто в лікарню, де його подивився черговий лікар і сказав: "Я нічого не бачу". Ми надавали документацію того лікаря, який лікував Андрія протягом останніх 3-4 років, і він (черговий лікар – ред.) каже, що такі хвороби треба діагностувати за допомогою спеціального обладнання. Цього зроблено не було, хоча ми повідомляли, були надані відповідні консультаційні висновки лікарів. Чому зроблено не було? Мабуть, бо їм це треба було для галочки, щоб таким чином відбитись від сторони захисту і вимог омбудсмена надати Андрію допомогу належним чином".

Варикоз продовжує розвиватись через вимушену малорухливість – двомісна камера така тісна, що немає чим дихати, каже Антоненко. 2016 року його прооперували, але зараз хвороба знову загострюється.

Розповідає, що намагається займатися спортом, але ногу не навантажувати.

"Треба ж повертатися до служби. А якщо ще й фізично дати збій, то так буде не то", – пояснює "Риффмастер".

Андрій Антоненко вказав на одну деталь, яка ставить під сумнів його причетність до вбивства: "Коли відкривалася стела пам'яті Шеремета, моя дружина особисто була запрошена до участі. Якщо б мали причетність до цього всього, то хіба б запрошували наших рідних узяти участь у відкритті пам'ятника?"

"Як нам писали у підозрі, нібито метою цього (вбивства Шеремета – ред.) була дестабілізація країни. То хочеться поставити запитання: а хто зараз країну дестабілізує?"

Листуватися з рідними може тільки через адвокатів. Та Дмитро Круговий каже, що потрапити до підзахисного вдається раз на тиждень – через карантин. До того ж час зустрічі обмежений: "Через протиковідні заходи в ізоляторі дуже обмежений час для зустрічі. Багато людей приходять на побачення, і через це іноді час очікування до 2 годин, щоб дочекатися своєї черги зайти в приміщення. Тому зараз трохи рідше, але раз на тиждень зустрічаємось – це точно".

Антоненко каже, що настрій має переможний: "Правда завжди перемагає. Це бачить уся країна, стає на наш захист і висловлює протест з того, що відбувається".

"Хочу переказати велику вдячність усім, хто нас підтримує. Окрема подяка – партії "Європейська солідарність", "Голос", безпосередньо Петру Олексійовичу (Порошенку – ред.) і кожному, кого я знаю з депутатів. Вони приходять, підтримують – це дуже важливо. Особливо в теперішніх умовах того, що відбувається в країні".

Нагадаємо, Київський апеляційний суд раніше переніс розгляд апеляційної скарги захисту на продовження арешту підозрюваного у вбивстві Шеремета – музиканта і ветерана АТО Андрія Антоненка. Засідання призначили на 3 серпня. Але 3 серпня справу знову перенесли – тепер на 12 число. Засідання відклали, бо кілька прокурорів захворіли на коронавірус, решта пішли на самоізоляцію. Водночас адвокати не розуміють, чому не призначили інших представників обвинувачення.

Попередній матеріал
Регіони проти карантину: чому міські ради виступили проти рішення уряду та яка ситуація у містах
Наступний матеріал
Закрили всі магазини та ринки: у Кіцманському районі Чернівецької області посилили карантин
Loading...