У Житомирі з перебоями відбувається постачання медичного кисню до місцевих лікарень, де лікують хворих на коронавірус. Про це кажуть і медики, і самі недужі. А от місцева влада проблем не бачить. Що ж відбувається насправді – розповість кореспондент "5 каналу" Мирослав Солонар.
Ситуація складна. Лікарні переповнені. В лікарні №1 закінчили службове розслідування щодо смерті викладачки вишу Ольги Грабар. Жінка лікувалася від коронавірусу і була в реанімації. У соцмережі вона опублікувала допис з проханням допомогти. А наступного дня померла.
"Для людей у реанімації на COVID-19 уже немає кисню! Сьогодні реанімація працювала через раз! А це єдиний наш шанс на допомогу!" – написала Ольга Грабар.
Лікарі та чиновники кажуть, що зв'язку із подачею кисню та смертю жінки не знайшли.
"Причинно-наслідкового зв'язку між можливою проблемою подачі кисню та смертю цієї пацієнтки не виявлено", – каже Володимир Мордюк, директор Житомирської міської лікарні №1.
Водночас одна з представниць влади зазначила, що проблеми з киснем були.
"Деякі моменти зниження тиску у зв'язку з великою кількістю пацієнтів були в суботу, 14 числа. На превеликий жаль, хвора померла 16 листопада, ввечері. Вона померла, і це підтвердив розтин, від ускладнень COVID-19 – тромбоемболія легеневих артерій", – заявляє Марія Місюрова, заступниця житомирського міського голови.
Водночас родичі пацієнтів кажуть, що проблеми з постачанням кисню бувають.
"Вчасно не підвозили кисень. А коли це було? Я вам точно не скажу. Ну тиждень-два тому? Ну може два тижні назад. Тяжко було. А зараз усе нормально", – кажуть люди.
"Були десь тиждень назад якісь перебої, але не знаю. В нас поки що чоловік лежить у реанімації і нічого не може сказати", – зазначає жінка.
Владнати проблеми з перебоями спробують за допомогою кріогенних циліндрів.
"130 пацієнтів з COVID-19. Пацієнти, які кисневозалежні – із них це 49 людей. 49 людей отримують на теперішній час кисень. Ми використовуємо як газоподібний кисень. Так і використовуємо концентратори кисню, які є в нас у кількості 33. Ми забезпечені, але прагнемо до більшого", – розповідає Віктор Помирляну, директор Житомирської міської лікарні №2.
Нагадаємо, український військовий, який перебував у складі миротворчої місії ООН у Конго, помер від коронавірусу.