Дитяче ліжко
Дитяче ліжко Shutterstock

"Прошу вибачити, знайдіть йому хорошу сім'ю": у Львові у "Вікні життя" залишили тижневого малюка

Читайте по-русски
Хлопчику медики вже зробили необхідні аналізи та обстеження

Відмовилися, але дали шанс на нормальне життя. У Львові у "Вікні життя" залишили тижневого малюка. Це спеціальне місце при дитячій лікарні, де анонімно можна залишити новонароджену дитину. Здорового хлопчика вагою три з половиною кілограми у "Вікно життя" поклали пізно ввечері. Разом із малюком залишили необхідні дитячі речі та записку. Як назвали маля та що в записці, дізнавалася журналістка "5 каналу".

Сигнал-сповіщення про те, що у "Вікні життя" когось залишили, у дитячій лікарні пролунав близько 11-ї вечора. На пеленальному столику лежав дитячий конверт, а в ньому хлопчик вагою три з половиною кілограми та зростом трохи більше пів метра.

"Дитинка була дуже охайна, чистенький одяг, конверти, тепленький, непереохолоджений, за ним гарно доглядали. Нема елементів висипань, попрілостей. Хороший догляд за дитиною", –  зазначила лікарка-анестезіологиня Львівської дитячої клінічної лікарні Катерина Свідняк.

Поруч залишили пакет з одягом та речами дитячої гігієни. Там була і записка, у якій зазначалося: "Народився 04.05, прошу вибачити, знайдіть йому хорошу сім'ю".

Хлопчику медики вже зробили необхідні аналізи та обстеження.

"Доношений, де була народжена дитинка, сказати не можемо. Пуповиний залишок вже був відпавший. У хлопчика виявили неонатальну жовтяницю новонароджених", – додала лікарка-анестезіологиня Львівської дитячої клінічної лікарні Катерина Свідняк.

Нині малюк – улюбленець усього персоналу. Оскільки народився перед іменинами святого Юрія, назвали малюка Юрком. Лікарі кажуть, хлопчик активний та добре їсть. У Львівській дитячій лікарні "Вікно життя" діє 4 роки. Тут батьки, які хочуть відмовитися від новонароджених, можуть це зробити анонімно. За цей час ним скористалися 6 разів: залишили трьох хлопчиків та трьох дівчаток.

"Це є європейський стандарт. Як їх не було, то їх знаходили під будівлями, а це зима могла бути. Потім невідомо, який час вони лежали під будівлею", – зазначає керівник Львівської дитячої клінічної лікарні Дмитро Квіт.

У лікарні покинутих малюків обстежують лікарі, а через місяць їх переводять до Будинку маляти.

"Оформлюємо документи, свідоцтво про народження, після цього – в Будинки дитини. У зв’язку з безпліддям в сім’ях, як правило, такі діти ідуть швидко на всиновлення і це приносить усім велику радість малої дитини", – підсумовує керівник Львівської дитячої клінічної лікарні Дмитро Квіт.

Батьків, які відмовляються від дітей таким чином, ніхто не шукатиме, породіллі ніяк не будуть покарані.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Попередній матеріал
На Луганщині третю добу зберігається режим "тиші": яка ситуація в ООС – сюжет
Наступний матеріал
Законопроєкт "слуг" дозволить АМКУ закривати очі на порушення, розслідування яких не вигідне олігархам – Пташник
Loading...

У Львові поліція затримала матір 2-річної дівчинки, яка напередодні випала з багатоповерхівки

Що відомо про падіння дворічної дитини з 8 поверху у Львові – сюжет

У Львові з 8 поверху багатоповерхівки випала дитина

46 дітей і 49 онуків: історія родини Лискіних з Дніпропетровщини

Ботанічна скарбниця – як вчителька з Харкова облаштувала унікальний сад на шкільному подвір'ї

Маленький герой – як третьокласник з батьками врятував ліс від пожежі на Львівщині