Фото зі сторінки Геннадія Бондарева
Фото зі сторінки Геннадія Бондарева Зрадники військової присяги ХІТВ

Поціновувач "русского міра" чи жертва зламу: сепаратистський скандал у виші ЗСУ

Читайте по-русски
У інституті запевнили – до звинувачень поставилися серйозно і планують звернутися по допомогу до фахівців СБУ

У харківському військовому виші – скандал. Одного з викладачів у соцмережах звинуватили у підтримці окупантів та "русского міра". Хоча той і відкидає всі звинувачення, у закладі вищої освіти призначили перевірку. Чи загрожує це кар'єрі викладача – з'ясовували журналісти "5 каналу".

У прихильності до "русского міра", підтримці окупантів та схваленні анексії Криму звинувачують підполковника запасу – викладача загальновійськових дисциплін Харківського інституту танкових військ Геннадія Бондарева. Обурення спричинили дописи Бондарева у мережі "Однокласcники", які користувачі поширювали і у Facebook.

"Аналізуючи його сторінку, можна жахнутися того, що ця людина протягом цих років вкладала в мізки майбутнього української армії, майбутніх захисників України...", – йдеться в дописі на сторінці спільноти "Зрадники військової присяги ХІТВ".

Численні посилання на антиукраїнські публікації, участь у сумнівних опитуваннях – розглядаємо разом з фігурантом скандалу.

Геннадій Бондарев запевняє: про антиукраїнські публікації від його імені дізнався від керівництва вишу і його це шокувало. Каже, соціальними мережами активно не користується. А сторінку в "Одноклассниках" давно не відвідував.

"То ви думаєте, що просто вашу сторінку зламали? – Я так думаю. Але ж я в технологіях цих не дуже. Той, хто це зробив – це людина непорядна".

У танковому інституті Бондарев працює більш як 30 років. За освітою – історик та психолог. Хвилюється: через скандальні публікації може втратити авторитет серед учнів. Переконаний, що якби курсанти помітили в нього антиукраїнські настрої, самі здійняли б ґвалт.

Наголошує: "В нас курсанти, великий відсоток, це курсанті, які вже воювали. І викладачу з цією категорією розповідати про щось таке, як ото було в радянські часи, про щось таке космічне – це неможливо. Вони одразу ж поставлять тебе на місце".

У виші запевняють: на викладача ніхто ніколи не скаржився. Але до звинувачень Бондарева в антиукраїнських настроях поставилися серйозно.

"Інформація, яка надана, буде перевірена. І відповідно, командуванням інституту буде прийняте принципове рішення щодо подальшої викладацької діяльності даного працівника ЗСУ. Якщо інформація підтвердиться, він не буде працювати в нашому навчальному закладі", – звітує заступник начальника Харківського військового інституту танкових військ НТУ "ХПІ" Олександр Сінько.

Задля об'єктивності перевірки у військовому виші планують звернутися по допомогу до фахівців СБУ. Тим часом, Геннадій Бондарев – свою сторінку в "Одноклассниках" видалив. Каже, готовий звільнитися за найменших підозр. А поки що викладач – у відпустці до 3 вересня.

Оксана Нечепоренко, Антон Олексієв, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
Візит Нетаньягу – це "PR-підготовка перед парламентськими виборами" в Ізраїлі – Шлінчак
Наступний матеріал
Безсмертний: Мінськ і далі використовуватимуть як імітаційний майданчик
Loading...