Історія переселенки, яка приїхала на Рівненщину евакуаційним потягом. За кілька днів жінці з Донеччини знайшли та облаштували хатину в селі. Адже пенсіонерка змушена була все полишити і виїхати через постійні обстріли. Тепер обживатися допомагають нові односельці. Як жителька зі сходу України облаштувалася на Рівненщині – дивіться у матеріалі кореспондентів "5 каналу".
Пані Надія показує будинок, у який нещодавно її заселили. Невеличка хатина ув селі на Гощанщині вже має все необхідне. Надії 71 рік. Приїхала на Рівненщину евакуаційним потягом із Донеччини. Мешкала у місті Селидове, Покровського району. З жахом згадує, що довелося пережити.
"Через мою хату постійно летіли літаки, ракети. Вночі спиш, а вони як дадуть три штуки в кучі", – згадує переселенка з Донеччини Надія Кавунова.
Жінка в Селидовому жила в приватному будинку і тримала господарство. Не хотіла до останнього його лишати, та терпіти жахи війни вже було несила.
"У мене було 4 кози, господарство, город, хата. Я роздала людям кіз, пустила в хату військових наших і поїхала. Вони мене провели і кажуть: не переживайте, бабушка, ще повернетесь. Кажу, та мабуть уже ні", – зазначає переселенка з Донеччини Надія Кавунова.
Після приїзду на Рівненщину Надія хотіла облаштуватися саме в селі, щоб знову тримати господарство. У Гощанській громаді житло знайшли. Це хатина в невеличкому селі. Її власники нині у США.
"Це родина, яка перебуває у США. Я зв'язався з ними, і вони погодились поселити будь-кого, аби якось допомогти людям. У будинку залишилось все: електрика, пічне опалення. Будинок повністю придатний до житла", – зазначає староста Бочаницького Старостинського округу Василь Дикало.
Осучаснення потребує хіба що вулична вбиральня. Нові односельці пані Надії вирішили зробити нову. Робота вже на завершальному етапі.
"Ми з піддонів вирішили зробити, дірочки закриються, двері зробили, дах буде", – каже працівник Гощанської селищної ради Володимир Заїка.
Найнеобхідніші продукти пані Надії принесли сусіди. А вона обіцяє пригостити їх пирогами з печі. А далі на жінку чекав ще більший сюрприз. Староста села подарував козу, адже пенсіонерка мріє мати господарство.
На Рівненщину евакуаційними потягами із Донеччини приїхали вже майже 100 людей. Частину з них поселили в Гощанській громаді.
"Ми прихистили в себе в громаді 25 осіб, 9 дітей і одна людина з інвалідністю. Родини з дітьми готові проживати в готельних номерах, бо ще не знають, чи залишатимуться тут. А є родини, які готові жити на постійній основі, ми їм шукаємо будинки приватні", – розповідає заступниця гощанського селищного голови Олена Ткачук.
Надія Кавунова теж готова лишатися у громаді на Рівненщині. Каже, чоловік помер, на Донеччині залишилася дочка з родиною. Вже теж шукають житло на заході України. Загалом від початку великої війни Гощанська громада прийняла півтори тисячі переселенців. Залишилися – майже 500 людей. Вони вже обжилися, знайшли житло та роботу.
Наталія Світлова, Рівне, "5 канал"
Читайте також: Відтворює дороге серцю місто: переселенка з Бахмута відкрила квіткову кав'ярню в Черкасах – сюжет
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.