Четверо білих тигренят народилися у бердянському зоопарку. Своєю появою на світ вони змусять учених переписати енциклопедії, впевнені працівники звіринцю. Чому? Розкажуть кореспонденти "5 каналу".
Тигриця Азіра реагує на будь-які звуки біля її вольєру. Ближче ніж на метр до клітки нікого не підпускає. Охороняє спокій чотирьох новонароджених дитинчат.
Станіслав Степаненко, працівник зоопарку, розповідає: "Зараз вона поводиться з малюками, звичайно, агресивно. Вона їх захищає, ближче не підійдеш".
5-річна Азіра із тигром Французом приводять потомство уже другий рік поспіль – саме через це і зробили революцію в науці, кажуть зоологи. Адже бенгальські тигри, зазвичай, приводять потомство не частіше одного разу на три роки, а альбіноси – ще рідше.
Директор бердянського зоопарку Ігор Кальченко говорить: "Випадок дуже унікальний не тільки для України, а для всієї світової спільноти зоопарківських".
Бенгальських тигрів у світі залишилося не більше 200. Всі вони живуть у зоопарках, в дикій природі не залишилося жодного. Стать новонароджених працівники зоопарку поки визначити не можуть. Тигренята ще не відкрили очі, але вже мають характер хижаків: коли відчувають хвилювання мами, починають сичати.
"Два місяці вони будуть мати свої шматки м'яса, які потихеньку будуть підгризати. А вже в 3-4 місяці будуть активно їсти м'ясо, і в принципі мамине молоко місяців до 6", – розповідає директор бердянського зоопарку Ігор Кальченко.
Як тільки смугасті хижаки підростуть, їх, за програмою обміну між зоопарками, відправлять у звіринці інших країн.
Дарина Братанова, "5 канал"
Дивіться також фотогалерею за темою:
Як виглядають новонароджені амурські тигри – фото








