5 канал

Польща підсилила рятувальників Буковини найсучаснішим обладнанням

Ще й навчили всім цим користуватися

Бригаду гірських рятувальників на Буковині підсилили спецтехнікою та спорядженням їхні колеги із Польщі. Крім того, ще й навчили працювати із новим обладнанням. Як це відбувалося – бачила знімальна група "5 каналу".

Заблукалі туристи чи грибники – не рідкість у цій карпатській місцевості. Місцеві мешканці неодноразово були свідками рятувальних операцій у горах. "Хто не знає місцевості, блудять, зв'язку немає. Беремо карту, розбиваємо на квадрати, прочісуємо", – розповідає фельдшер гірського пошуково-рятувального відділення ДСНС Віктор Заплатинський.

Часті лісові пожежі та ДТП у гірській місцевості – також у зоні відповідальності місцевих рятувальників. Іноді від швидкості їхньої роботи залежить життя людей. Для підвищення ефективності роботи гірських рятувальників у Вижницькому районі закордонні поляки подарували їм спеціальний автомобіль, укомплектований усілякими приладами вартістю близько 60 тисяч євро. Гроші виділило міністерство закордонних справ Польщі.

"Даний автомобіль може надавати допомогу при ДТП, при зсувах, при рятуванні людей, при відкачуванні води на затоплених ділянках і при садибах", – пояснює керівник Вижницького районного сектору ДСНС Олександр Ткач. Польські партнери також подарували колегам комплекти із приладами для надання допомоги при пожежах, аваріях чи травмах. Ще й навчили всім цим користуватися.

"Ми б хотіли, щоб і ви мали сучасніше обладнання, як і поляки. Адже Республіка Польща має змогу працювати за програмами Євросоюзу, на наступний рік в нашому бюджеті передбачено 350 млн грн на обладнання пожежної охорони", – каже віце-маршалок Вармінсько-Мазурського воєводства Сільвіа Яскувська.

Укомплектована новим обладнанням бригада рятувальників обслуговуватиме шість гірських сіл Вижницької громади.

Майя Гуменна, Максим Козменко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

У дощ із вогнем: На Івано-Франківщині помірялися силами пожежно-рятувальні підрозділи ЗСУ – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Історія без прикрас: фільм "93: бій за Україну" розповідає про війну "з першої руки"
Наступний матеріал
Медична реформа: які безкоштовні послуги передбачені у Держбюджеті-2018 – експерт
Loading...

У Львівській області пройшли масштабні навчання молодих вогнеборців – ФОТО

"Буде тліти довго": вогнеборці загасили пожежу на фармзаводі Білої Церкви

Пожежна безпека: Столичні рятувальники розпочали інспекцію шкіл-інтернатів

В Сумах стався викид аміаку

Ловкий приліт: Відео порятунку кішки-витріщаки, що випала з вікна висотки

Взаємні гарантії: Україна та Польща підпишуть декларацію про навчання мовою нацменшин