Геріатричний пансіонат у Львові
Геріатричний пансіонат у Львові 5 канал

"Уроки одеської трагедії": що показала раптова пожежна інспекція у Львові

Рятувальники Львова розпочали інспекцію комунальних установ із цілодобовим графіком роботи. Перевірку ініціювали після одеської трагедії

Пансіонати, медзаклади та дитячі будинки перевіряють на дотримання протипожежних вимог - наявність сигналізації, вогнегасників та доступність евакуаційних шляхів.  Інспекція починається з геріатричного пансіонату, передає кореспондент "5 каналу". 

Тут живуть люди похилого віку, які лишилися домівки. 

Перше, що побачив інспектор, – вимикачі обмотані звичайним картонним папером, яким взагалі заборонено це робити. Горище – захаращене. А ще відсутні  - голосове оповіщення, сигналізація та евакуаційні шляхи.

"Якщо б виникла, не дай Боже, пожежа на якомусь з поверхів, час евакуації людей автоматично зростає. Тобто, якщо можна було евакуювати людину за кілька лічених хвилин, а так можна цього досягнути навіть за годину часу", - розповів начальник управління ГУ ДСНС у Львівській області Юрій Іванишин.

На останньому п'ятому поверсі геріатричного пансіонату живуть 70 лежачих. У разі пожежі самостійно старенькі не зможуть вийти на вулицю, а персонал із п'ятьох людей усіх не зможе евакуювати.

"Куди втікати - на балкон? Там не зіскочиш, немає пожежної драбини. Тут якщо пожежа - нічого не вдієш. Ось, дивіться, пожежі нема, а я не можу виїхати", - каже мешканець геріатричного пансіонату Ігор.

Керівник закладу виправдовується: бракує персоналу.

Не краща ситуація і в дитячому будинку, де проживають вихованці із малозабезпечених сімей. У приміщенні рятувальники виявили понад 20 порушень правил безпеки. Зокрема, відсутність пожежної сигналізації та системи оповіщення, несправні система внутрішнього протипожежного водопроводу, немає можливості під'єднати пожежний рукав.

А у разі пожежі про неї дізнаються лише тоді, коли хтось почує запах диму чи побачить вогонь. Тим часом, юних мешканців навчають, як діяти у разі займання.

"Ми маємо запаси води. І я дуже сподіваюся на оперативність наших працівників . Ми жодних пошкоджених електроприладів не маємо. Ми жодних не маємо неправильно демонтованих електроламп чи інших батарей - не використовуємо їх", - каже керівник дитячого будинку Уляна Маніла.

Востаннє перевірку приміщень на пожежну безпеку у цих комунальних закладах надзвичайники проводили у травні цього року. Кажуть, що їхні приписи так і не виконали. Про систематичні порушення, що можуть коштувати життя – дивіться у сюжеті:

Додамо, що загалом протягом тижня рятувальники перевірять понад 200 державних установ області.

Марта Шикула,Євген Радіон, Львів , "5 канал"

Як повідомляв 5.UA, в Одесі в ніч на 16 вересня загорівся один із корпусів дитячого табору "Вікторія". Вогонь повністю знищив один із дерев'яних корпусів. У момент загоряння там перебували 42 дитини. Дітей евакуювали, однак трьох із них врятувати не вдалося. Загиблі дівчатка – це 8-річна Софія Мазур, 9-річна Настя Кулинич і 12-річна Сніжана Арпентій.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Палав як факел": на набережній Києва згорів дебаркадер – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Біля кордону РФ під час патрулювання підірвались двоє прикордонників – Слободян
Наступний матеріал
Український "Малюк" та "Хижак": що подивитися на приватному форумі оборонпрому