5 канал

Європейський досвід: Як на Рівненщині поляки українських пожежників-аматорів навчали – сюжет

У ДСНС ініціативу рятувальників добровольців підтримують, кажуть, це буде суттєва допомога

Альтернативу державним рятувальним службам створюють на Рівненщині. Допомагатимуть професійним пожежникам народні рятувальники: пересічні селяни. Навчити добровольців, як правильно діяти у надзвичайних ситуаціях, приїхали польські колеги в межах пілотного міжнародного проекту. Навчання бачив Володимир Струс.

Пожежу в центрі села Біла Криниця рятувальники влаштували навмисно. На таких практичних вправах польські інструктори навчають українських добровольців.

Із вогнем борються фермери, підприємці та студенти. Серед них – 18-річний Михайло Поліщук. Він не збирається їхати з рідного села, тому хоче знати, як рятувати його у випадку надзвичайних ситуацій.

Хлопець каже: "Вони нас за два тижні навчили того, що наші професійні пожежні учаться роками. Всю найпершу допомогу вони нас повністю підготували".

Вчать місцевих гасити пожежі поляки за кошти, передбачені міжнародним проектом. У сусідній країні добровольчий рух рятувальників вкрай популярний, адже не всі населені пункти мають власні рятувальні підрозділи. Такі бригади у Польщі почали створювати ще сто років тому. У разі загроз на місце події першими прибувають пожежники-аматори, а вже потому долучаються професіонали.

Інструктор з Польщі Анжей Марчек розповідає: "Коли ми вступили до Євросоюзу, в нас ситуація була не надто хорошою. Але потім ми адаптувалися до їхніх вимог, правил і норм. Країни-партнери надали нам сучасне обладнання".

5 канал

Білокриничани кажуть, потреба в такому добровольчому русі виникла давно. У селі вже мають власну рятувальну автівку і розробили проект пожежного депо. Лише на Рівненщині хочуть створити ще 40 таких депо. Скрізь працюватимуть добровольці.

Олександр Мохрик, заступник начальника ГУ ДСНС у Рівненській області, зауважує: "Це для нас допомога, бо наші основні підрозділи розташовані тільки в районний центрах, а в інших населених пунктах немає. Якщо врахувати, що є відстані до 50 чи 70 км, то до приїзду державної пожежної охорони від будівлі там нічого не лишиться".

Загалом в перших навчаннях беруть участь 36 майбутніх рятувальників-добровольців з трьох сіл Рівненщини.

Володимир Струс, Сергій Сафта, "5 канал"

Попередній матеріал
Міносвіти: Обов'язкового навчання у три семестри для українських школярів не буде
Наступний матеріал
СБУ затримала іноземця, який ошукав європейські компанії на 200 млн євро
Loading...

На Херсонщині борються з лісовою пожежею площею 10 гектарів

На Полтавщині вигоріло 22 гектари хвойного лісу

Унікальна такса-рятівник: чим живе та кого рятує 9-річний Кріс – фотогалерея

Одеські рятувальники отримали унікальний катер, здатний працювати у шестибальний шторм

"Максимально посилити всі пости": підрозділи МВС переходять у посилений режим служби

Канада забирає своїх військовослужбовців з Польщі