Сімейні дні рятувальника
Сімейні дні рятувальника 5 канал

Мотузковий парк та "гірська переправа": як вогнеборці навчали полум'я приборкувати

Напередодні у столиці провели "сімейний день" – його влаштувала Держслужба із надзвичайних ситуацій

Кожен охочий міг відчути себе рятувальником. Діти вчилися гасити пожежу, приміряли спецкостюми, та опановували спецтехніку. Дійство влаштували на території пожежно-рятувальної частини в Києві, передає"5 канал". 

Недільного ранку у столичній пожежній частині працюють сотні рятувальників. Вони самі запалюють вогонь і самі ж навчають дітлахів, як приборкувати полум'я. Поруч гасять уже уявне вогнище простою водою під натиском. Бризки розлітаються, а дітлахи тішаться.

Ще одна з локацій з першого погляду нагадує мотузковий парк. Але тут можна відчути себе бодай частково рятувальником, який працює у горах і прямує до постраждалих.

"Ця локація імітує навісну переправу через річку або через рівчак. Таке використовується здебільшого у гірських районах як похила переправа під час евакуації при пожежах", – каже рятувальник Андрій Самодуров.

Але такі випробування до смаку не всім – лазити канатом буває лячно.

П'ятирічний Олекса тішиться на святі чи не найбільше. У тематичному костюмі він випробовує себе у ролі вогнеборця. Спершу подихав, як і справжні пожежники.

"Під час пожежі, коли рятувальники не можуть зайти у палаючий будинок, тому що там багато диму, вони вдягають апарат на стиснутому повітрі. Це захищає їхні органи дихання та зору", – розповідає рятувальник Володимир Висоцький.

Як реанімувати людину і зробити їй, приміром, непрямий масаж серця – вчать усіх охочих представники Червоного хреста. Чого ще навчали дітей та дорослих – дивіться у відео:

Сімейний день надзвичайних ситуацій у столиці проводять третій рік поспіль. Аналогічні заходи цьогоріч провели й в інших містах, щоб популяризувати професію рятувальника та нагадати дітям та дорослим основи пожежної безпеки.

Ксенія Дворнікова, Влад Каретник, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

Всюди встигли, усіх врятували: рятувальники провели навчання з аеромедичної евакуації

Попередній матеріал
Фільм про політв'язня Сенцова номінували на престижну міжнародну премію Silver Eye-2017
Наступний матеріал
Участь Президента у відкритті Театру на Подолі - відео
Loading...