5 канал

Почувати себе вільними: як "особливих" першачків зустрічали на Дніпропетровщині

Більше 200 дітлахів із особливими потребами в Дніпрі замість домашнього навчання чи у спеціалізованих закладах обрали вчитися зі своїми однолітками у звичайних школах

Яким був у них перший день навчання – розповість журналістка "5 каналу".  

13-річну Настю у клас на руках заносять однокласники та охоронці. Дівчина обмежена у фізичних можливостях від народження. Після тривалого навчання вдома вона сама захотіла у школу. Мріє стати лікарем.

"Удома хоч воно і добре, але в школі все ж таки воно краще. Тому що в школі є спілкування, тому що до тебе приходять твої друзі, яких ти любиш. А вдома ти такого не отримаєш", – каже Анастасія Обертун.

Мама Насті соромиться прискіпливої уваги до дочки й уникає розмови. Проте її поява у класі вже не викликає зайвих емоцій у однолітків – для цього з дітьми працюють психологи. А поряд з особливими учнями завжди є асистенти.

"Це наше найбільше досягнення, що Настя не ховається за своїм діагнозом, а вона відкрита світу, і світ відкривається їй", – пояснює шкільний психолог Оксана Денис.

Інклюзивну освіту запровадили майже в півсотні шкіл Дніпра. Там облаштували класи з додатковими можливостями візуалізації навчального матеріалу.

"Їй тут буде цікавіше. Тут вона трошки адаптується до школи, і буде легше спілкуватися з іншими дітками. Вона буде почувати себе більш вільною", – переконана мати першокласниці Наталя Коліне.

Експеримент з інклюзивною освітою дається нелегко, кажуть керівники навчальних закладів. Потрібні не лише додаткові ресурси та час, а й допомога дітей, які вчаться разом з особливими однолітками. Чим вони можуть допомогти – дізнайтесь у сюжеті:

В експерименті з впровадження інклюзивної освіти в Україні беруть участь школи п‘яти областей.  

Наталія Світлова, Андрій Ковбаса, Дніпропетровська область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Мам, я вже доросла": як минуло святкування 1 вересня – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Масштабна аварія з 5 авто: бензовоз перекинувся у кювет, дизпаливо заповнило дорогу
Наступний матеріал
Двометрове задоволення: У Сербії приготували бургер-гігант – відео