інклюзивна освіта
інклюзивна освіта 5 канал

"Здолати неможливе": як столична школа стала зразком закладу для інклюзивної освіти

Закон про інклюзивну освіту набирає чинності. 5 липня його підписав Президент України Петро Порошенко

Цей документ не лише гарантує школярам з особливими освітніми потребами індивідуальне чи дистанційне навчання, а й гарантує фінансування з держбюджету для облаштування необхідним загальноосвітніх шкіл.

Урядовці стверджують – тепер відмовити у прийомі до школи дітям з особливими потребами не вправі жоден із навчальних закладів. Нині лише трохи більше 4 тисяч отримують таку освіту, а потребують її – мало не 1 мільйон маленьких українців.

Відпочити на вулиці під час перерви і вчасно, а головне раніше за вчителя, добігти до свого класу на урок – це справа кількох хвилин, але не для них. Дітям з особливими освітніми потребами самостійно такий шлях не здолати.

Останні два роки особливим учням однієї зі столичних шкіл пристосовуватися практично не потрібно. Там встановлені пандуси і ліфти, які економлять час та енергію, а ще є асистенти вчителів. "Допомагаємо, піднімаємо, вивозимо їхні візки", – розповідає асистент учителя загальноосвітньої школи №168 Оксана Ягода.

Ця столична школа – зразок закладу для інклюзивної освіти. Кожен п'ятий учень – з особливими потребами. 11 років витратили на те, щоб за благодійні кошти зробити заклад комфортним для усіх без винятку дітей.

"Коли наш педагогічний колектив вирішив, що ми зможемо допомогти таким діткам, то в кабінеті директора було дуже-дуже багато науковців, представників освіти, які весь час доводили, що це не є можливим в Україні. На сьогодні ми це подолали", – каже директор загальноосвітньої школи №168 Наталія Кравчук.

На прикладі експерименту цього закладу тепер шлях пристосування до особливих дітей мають подолати усі українські школи. Закон про інклюзивну освіту від сьогодні в дії.

Новий закон передбачає для особливих дітей індивідуальну та дистанційну освіту. Віднині в освітніх документах запроваджується термін інклюзивної освіти, що гарантує психологічну та корекційно-розвиткову допомогу. В Україні близько 1 мільйона школярів з особливими потребами.

Утім, поки в уряді точно не вказують терміни, коли в кожному українському місті буде бодай одна інклюзивна школа. На облаштування можуть піти роки. Хоча вже сьогодні урядовці називають лідерів у цьому процесі. Які регіони піклуються про особливих школяриків та які труднощі виникають – дивіться у сюжеті:

Ірина Герасимова. Сергій Новіков, "5 канал"

Попередній матеріал
Аll inclusive vs тушонка: чим відрізняється харчування вояків зі США та України
Наступний матеріал
Якби не підтримка Росії проросійських найманців, то звільнення Донбасу зайняло б кілька днів - Лисенко
Loading...