Небо
Небо Shutterstock

"Піднятися над хмарами та доторкнутися до неба": як ветерани бойових дій стрибають з парашутами

Читайте по-русски
16 вояків, які зазнали поранень на фронті, тепер готуються представити Україну на міжнародних змаганнях

Ветерани бойових дій на сході України стрибали з парашутами з чотирикілометрової висоти. 16 вояків, які зазнали поранень на фронті, тепер готуються представити Україну на міжнародних змаганнях ветеранів "Ігри воїнів", які відбудуться у США. Змагатимуться у стрільбах із лука, плаванні, веслуванні та баскетболі на візках. А от парашутним спортом займаються для загальної підготовки та підняття змагального духу. Про це повідомляє "5 каналу" Наталя Світлова.

Піднятися над хмарами та доторкнутися до неба. Вперше після тяжкого поранення на сході України – до вільного польоту готується десантник 80-ї десантно-штурмової бригади 29-річний Іван Герецун.

"Зараз якісь хвилювання, така висота для мене вперше, з такої висоти ще не стрибав", – сказав ветеран АТО Іван Герецун.

Внаслідок обстрілу з ворожих градів Іван отримав осколкові поранення – після яких уже не міг повернутися на війну. Вояк Сергій Храпко з 30-ї механізованої бригади втратив руку і ногу.

"Я з рукою змирився одразу, тому що я бачив, як її втратив, а з ногою – в госпіталі. Спочатку важкувато було", – розповів ветеран АТО Сергій Храпко.

Хоч і без руки, Сергій став одним із найкращих спортсменів – вояків зі стрільби з лука. Каже, на аеродром прийшов за натхненням та позитивними емоціями.

Після проходження інструктажу літак із ветеранами піднявся на висоту 4 тисячі 200 метрів. Вже за мить вони у вільному падінні перебували приблизно пів хвилини.

 "Це відчуття свободи – 100 %", – поділився враженнями ветеран АТО Сергій Храпко.

У тандемі з інструктором – із парашутом стрибають 16 ветеранів, які на фронті отримали поранення й інвалідність. Та попри все – досягли неймовірних спортивних результатів.

"Спорт допоміг стати на ноги і далі повноцінно жити. Найголовніше – це мотивувати себе і займатись спортом. Ми вже, як то кажуть, одноножки, ми все життя маємо займатись спортом", – розповів ветеран ООС Павло  Воловік.

Ветерани нині готуються до міжнародних змагань "Ігри воїнів". До української збірної ввійшли найкращі – з веслування, стрільби з лука і плавання. Підкорення неба – мотивація для них, кажуть ініціатори стрибків.

"Головна мета – це віддячити таким хлопцям, шоб вони відчували смак неба. І коли вони це відчувають, вони стають щасливіші", – зазначив ветеран АТО, співорганізатор стрибків Микола Колесник.

"Усе те, що ми тут робимо, ми кажемо: не сидіть вдома, не будьте самі, приходьте до нас, приходьте сюди. Тут спільнота, тут всі свої. Тут тільки учасники бойових дій, які мають такий самий досвід, як і ви. Відповідно, ми займаємося з ними спортом, і це допомагає їм відчувати себе краще і фізично і психологічно", – розповіла національна координаторка  "Ігор воїнів" України Оксана Горбач.

Міжнародні змагання "Ігри Воїнів" відбудуться у вересні в Сполучених Штатах Америки в місті Орландо.  

Читайте також: як українські альпіністи підкорили одну з найвищих вершин Кавказу.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпропетровська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Стало відомо, чи планується евакуація українців через пожежі в Анталії – посол
Наступний матеріал
Політичний "Голос" більше не співає в унісон: що відбувалося на з’їзді партії
Loading...

Як ветеран війни відкрив в Україні перший банк їжі для нужденних – сюжет

"За чотири дні, на протезах": як українські альпіністи підкорили одну з найвищих вершин Кавказу

"Нам знімають відосики про патріотизм президента, а паралельно фактично знищують бойових генералів" – ветеран АТО про справу Павловського

Не воювати, а будувати: два десятки учасників бойових дій повернулися на Схід – сюжет

Переслідування ветеранів: чому справ проти захисників стає більше – "Прямим текстом із Юрієм Луценком"

Зрив спецоперації з "вагнерівцями": як активісти подавали заяву в ДБР про "держзраду" Зеленського – сюжет