Лікарка
Лікарка Фото ВВС-Україна

Пацієнти приходять лікувати COVID-19 із власними кисневими балонами – лікарка з Чернівців

Читайте по-русски
Пандемію область зустріла з обшарпаним інфекційним відділенням і мінімумом обладнання, каже Ольга Кобевко

У Чернівцях хворим на коронавірус не вистачає кисню, пацієнти навіть самі купують кисневі балони – про це заявила медик Чернівецької обласної лікарні Ольга Кобевко. Її слова викликали обурення – і перевірку, повідомляє "ВВС News Україна".

Зазначається, що Ольга Кобевко – на "передовій" коронавірусу із перших днів пандемії. Вона, зокрема, вела трансляції у Facebook, розповідала про лікування хворих у Чернівцях, які навесні були епіцентром епідемії в Україні. Також вона критикувала місцевих чиновників через брак забезпечення лікарні та медиків.

За її словами, пандемію область зустріла з обшарпаним інфекційним відділенням і мінімумом обладнання та медикаментів.

"Коли пандемія прийшла в Україну і Буковину зокрема, ми були зовсім непідготовлені. Ми про загрозливу ситуацію говорили ще з лютого, а перший пацієнт потрапив у лікарню 3 березня. Тобто ми мали місяць часу. Ми могли підготуватися", – переконана пані Ольга.

Під час важкого перебігу Covid-19 пацієнтам дають кисневі маски. Кисень можна отримати через маску і назальні канюлі, приміром, від кисневого концентратора або через центральне підведення кисню в лікарні. За словами Кобевко, у лікарні Чернівців є лише чотири точки дотації кисню, правда, нещодавно додали концентраторів.

Ольга Кобевко каже: "Кисню, на жаль, вистачає не для всіх".

24 жовтня, у суботу, до лікарні привезли пацієнтку з низьким рівнем кисню, розповідає вона. На той час у відділенні вже було 79 пацієнтів, і всі точки кисню, за словами Кобевко, були зайняті.

"Я пояснила, що не маю фізичної можливості допомогти, як подати кисень. Чоловік тієї жінки каже: "У нас є кисневі балони", – розповідає лікарка. До слова, пацієнтку вдалося врятувати.

А про випадок, коли пацієнти самі мали привозити кисень, одразу заговорили обласні чиновники, зібрали брифінг для ЗМІ і пообіцяли перевірку.

"Я звернулася до Національної поліції, звернулася в СБУ перевірити той факт, що в нас пацієнти приходять в інфекційні відділення з власними кисневими балонами. Якщо цей факт є, хочу знати, хто змушує таке робити", – заявила Наталія Гусак, заступниця голови Чернівецької ОДА.

При Чернівецькій адміністрації створили робочу комісію, яка має вирішити, у які саме заклади доправлять обладнання.

Після цієї історії в області почали закуповувати кисневі концентратори. Зокрема, після заяви лікарки в обласній лікарні їх встановили 18, пише видання.

"Ситуація в обласній лікарні покращилася. Але не істотно. На стінах є розводка для кисню, однак немає ні зволожувачів, ані перехідників. Щодо заяви чиновників… Я відкрита що для правоохоронних органів, що для медиків чи пацієнтів. Підтвердженням того, що це була правда, що немає кисню, що в нас жахливі умови у відділенні – підтвердять і пацієнти, і медики", – наголошує Кобевко.

Видання повідомляє, що в лікарні встановили ще 11 точок кисню, під'єднали зволожувачі та відремонтували розетки. Такі роботи лікарка називає "маленькою перемогою".

Лікарні в Україні здебільшого в комунальній власності, тож забезпечувати медзаклади обладнанням має місцева влада.

Нещодавно з бюджету в регіони передали 572 млн грн для обладнання лікарняних ліжок киснем, заявив 3 листопада у Верховній Раді чільник МОЗ Максим Степанов, пише видання. При цьому він вважає, що в Україні немає проблем з медичним киснем для ліжок, але є труднощі з тарою, саме тому так важко забезпечити лікарні киснем.

Раніше 5.ua розповідав історії конкретних людей із чотирьох міст – Житомира, Дніпра, Чернівців та Івано-Франківська – про ситуацію в лікарнях. І про те, у яких надважких умовах змушені працювати медики.

Попередній матеріал
Майже половина українців не бачить прогресу в боротьбі з корупцією – соцопитування
Наступний матеріал
Більш як 3,3 млн випадків за тиждень: у світі зафіксували рекорд захворюваності на COVID-19 – ВООЗ
Loading...