Церемонія прощання
Церемонія прощання 5 канал

Останні оплески: у Львові попрощалися з відомим театральним режисером Віктюком

Читайте по-русски
Великий творчий шлях режисер розпочав у Львові, працював у театрах Києва та Вільнюса

Останні оплески для маестро. У Львові попрощалися з відомим театральним режисером Романом Віктюком. 17 листопада він помер у лікарні в Москві, від ускладнення після коронавірусу. Митцеві було 84 роки. За життя поставив сотні театральних вистав, був режисером та артистом кіно. Поховали Віктюка в рідному Львові, так він заповів ще за життя. Як прощалися з маестро – кореспондентка "5 каналу" Марта Шикула далі.

Біля рідного будинку Віктюка у Львові з самого ранку збираються люди. Жалобна церемонія розпочинається з помешкання режисера. Тут із ним прощаються найрідніші.

"Це як свята людина була для нас. Ми його називали братиком. Але на ви, з повагою. Ми його дуже любили. Це для нас дуже важко і для усієї родини велика травма. Наша родина і не тільки, думаю, театр, теж дуже б хотіли, щоб його справа продовжувалася і театр існував і надалі", – говорить Борис Віктюк, племінник Романа Віктюка.

"Його перевезли в інші лікарню. Лікарі сказали, все буде добре. А потім я отримала найгірші смс у своєму житті – "вуйка більше немає". Це один із найважливіших вчителів у моєму житті. Вуйко завжди говорив, що йому 19. Він завжди молодий", – розповідає Катерина Віктюк, племінниця Романа Віктюка.

Далі похоронна процесія рушає в особливе для Романа Віктюка місце – Театр юного глядача. Тут 9 років він працював актором, а потім і режисером.

"Багато хто з нас, у цьому залі теж, відчуває покуту, що ми тебе не повернули до Львова, до Києва. Не повернули тебе, або мало повертали на українську сцену", – каже Василь Вовкун, директор Львівського оперного театру імені Соломії Крушельницької.

Домовина з тілом Романа Віктюка – на сцені. Попрощатися з режисером ідуть актори львівських театрів, митці з інших міст України, друзі, учні та шанувальники його творчості.

"Ця аура Віктюка, вона присутня у Львові постійно. Навіть у ті моменти, коли він приходив на вистави. У мене тут була прем’єра, дивлюся з жахом і трепетом, що Роман стоїть у проході, і в мене все охололо, бо я не був готовий до такого іспиту", – розповідає Сергій Проскурня, театральний режисер, товариш Романа Віктюка.

"Це людина-всесвіт, людина позитиву, величезної душі", – наголошує Володимир Губанов, актор львівського театру "Воскресіння".

"Він говорив, як я хочу повернутися до Львова, я хочу в мжичку пройти вулицями, босоніж одягнути якісь капці, і в тих брендових капцях пройтись по місту. Він був театр, він був найкращим актором свого театру", – наголошує Андрій Водичев, актор Львівського театру Леся Курбаса.

Роман Віктюк прожив 84 роки. Свій великий творчий шлях режисер розпочав у Львові, працював у театрах Києва та Вільнюса. Потім переїхав жити і працювати у Москву. Та завжди наголошував, що він українець. У 55 років заснував театр свого ж імені – Романа Віктюка. Поставив сотні вистав, був режисером та актором кінофільмів.

Нині останні оплески та останнє "Браво" звучать на подвір’ї Театру юного глядача. Маестро проводжають під пісню Show must go on – "Шоу має тривати".

За життя Роман Віктюк заповів, щоби його поховали в родинному гробівці, на Личаківському кладовищі в рідному Львові.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Попередній матеріал
Сусідство з війною: коли власники зруйнованих на сході будинків отримають компенсації – сюжет
Наступний матеріал
Другий тур місцевих виборів: де вже підрахували результати та які були порушення – сюжет
Loading...

У Львові почалося прощання з режисером Романом Віктюком

Прощання з Романом Віктюком відбудеться 23 листопада у Львові: подробиці

У Харкові внаслідок нападу загинув режисер – що відомо

Проливає світло на українську історію і героїзм наших предків: Олесь Янчук і його фільм "Залізна сотня" – "Кінозлива" з Ірмою Вітовською

Де шукати сучасних українських героїв: режисер Олесь Янчук у "Кінозливі" з Ірмою Вітовською

"Було схоже, що фільм не побачить екрану": Олесь Санін про зйомки стрічки "Поводир" – "Кінозлива" з Ірмою Вітовською