КПВВ
КПВВ 5 канал

Окупанти блокують відкриття КПВВ "Щастя", заради якого бійцям ЗСУ довелося перенести лінію оборони

Читайте по-русски
На облаштування лінії оборони було лише півтора місяця

Контрольно-пропускний пункт у Щасті на Луганщині, який коштував бюджету України понад 15 мільйонів гривень, досі не працює. Через місяць після офіційного відкриття окупанти продовжують блокувати роботу пункту. Найбільше розчаровані українські захисники. Через будівництво КПВВ їм довелося облаштовувати нову лінію оборони майже з нуля. Результати роботи армійців бачила кореспондентка "5 каналу" Вікторія Ковальова.

Дмитро на війні майже від початку бойових дій. Це вже п'ята ротація армійця на фронті. За плечима досвід запеклих боїв на Донеччині. Нині доля привела до луганського Щастя.

"Кожен виїзд в зону ООС або АТО, це їдеш з таким відчуттям, не знаючи, що буде завтра. Стараємося настроювати свій особовий склад, що все буде добра, що всі повернемося", – каже Дмитро, військовослужбовець ЗСУ.

Лінія оборони, яку разом із побратимами утримує Дмитро, була незмінною з кінця 2014-го. Проте, після рішення тристоронньої контактної групи у Мінську відкрити у Щасті контрольно-пропускний пункт, усе довелося кардинально змінити. Де раніше стояли військові, нині – прикордонники.

"Дуже багато було роботи. Вогневі споруди, окопну лінію. Все міняли повністю. Все міняли з нуля і вийшли на доволі високий рівень", – говорить Дмитро, військовослужбовець ЗСУ.

На облаштування лінії оборони біля КПВВ було лише півтора місяця.

Ось ці ходи з’єднують спостережні пости з бліндажами. Їх армійці будували до відкриття КПВВ, щоб приховати переміщення від очей цивільних.

Будували за принципом безпеки для армійців. Ті, хто перетинатиме поблизу Щастя лінію зіткнення, військових позицій не побачать. Натомість, армійцям зі своїх постів видно все.

"Найголовніше, це захист і хороший сектор спостереження. Ми знаходимося на першій лінії оборони і повинні мати максимальний сектор, щоб спостерігати за противником", – розповідає Олександр, військовослужбовець ЗСУ.

Після обумовленої дати відкриття КПВВ минув уже місць. Проте відтоді жодної людини через лінію зіткнення в Щасті окупанти не пропустили.

"Так вийшло, що ми опинилися готові для прийняття людей і, я так розумію, що з тієї сторони вони толком так і не зробили", – говорить Дмитро, військовослужбовець ЗСУ.

Попри це, припинення вогню на цій ділянці фронту таки відбулося. Від початку перемир'я тут жодного пострілу. Це перша ротація Ореста на передовій. Каже, війну уявляв інакше.

"Не лазять. Я думаю, у них більше остраху. Я думаю, вони краще закопалися і укріпилися", – розповідає Орест, військовослужбовець ЗСУ.

"З одного боку, це дуже добре. Нарешті все стабілізувалося і якось утряслося. Але з інакшого боку, довго так не може тривати. Згадаймо останні події в Карабасі. 30 років була тиша і в один момент", – каже Олександр, військовослужбовець ЗСУ.

Та порушення Мінських угод окупантами захисники все ж фіксують. Великокаліберну техніку ворог тримає значно ближче від обумовленої відстані. Вояки навіть чують, як окупанти прогрівають двигуни танків.

"Специфічно працює мотор. В одного свистить, в другого гудить. В російських Т-72 це гул. Важкий такий гул. БМП також має специфічний гул", – розповідає Олександр, військовослужбовець ЗСУ.

До будь-якої розв'язки подій українські захисники готові. Але все ж сподіваються, що попри мороз окупанти візьмуть до рук лопати, перенесуть власні позиції і облаштують зі свого боку КПВВ. Те, на яке давали згоду у Мінську.

Вікторія Ковальова, Олександр Лахтін, Сергій Могилевич, Луганська область, "5 канал"

Попередній матеріал
"Корупціонери можуть хіба що ефективно покаятися": депутат розкритикував законопроєкт про незаконне збагачення
Наступний матеріал
Битва за $60 тисяч: як у Києві пройшов кібертурнір за відеогрою Mortal Kombat
Loading...

Доба на Донбасі: окупанти 8 разів обстріляли позиції українських захисників

Свято – в окопах: як 14-та механізована бригада відзначила 6-ту річницю заснування – репортаж

Найближчим часом українські бійці на передовій отримають рушниці для боротьби з БПЛА – Хомчак

"Наші військові мусять бути орлами": як на фронті вже 5 років працюють пересувні стоматологічні клініки

Ситуація на сході: окупанти 4 рази провокували українських військових на Донбасі

Сьома зима на фронті: як українські захисники підготувалися до морозів та чи чутно окупантів