медики
медики 5 канал

Одні захворіли, інші звільнилися: понад 100 тисяч медиків бракує в лікарнях по всій Україні

Читайте по-русски
Більш як третини медиків не вистачає на прифронтовій Донеччині

Майже півтори сотні недужих на коронавірус госпіталізували до Чернівецької обласної лікарні. Щодня на Буковині фіксують нові випадки зараження. У регіоні не вистачає лікарів. Одні захворіли, інші звільнилися.

"З кадрами важко. Дехто захворів і звільняється. Залучаємо інших фахівців – з гастроентерології, з ревматології, з нефрологічного відділення. Головне, аби основні три відділення працювали безперебійно: інфекційне, реанімаційне і пульмонологічне. 30 співробітників зараз на лікарняному. У них діагностовано коронавірус. Дехто стаціонарно лікується, інші амбулаторно. Із 30 хворих – 9 лікарів, 10 санітарок, 11 медсестер", – каже гендиректор Чернівецької обласної клінічної лікарні Сергій Цинтар.

Схожа ситуація в усіх областях. Більше третини медиків не вистачає на прифронтовій Донеччині.

"Укомплектованість медичних закладів становить 65 відсотків. А в окремих галузях і того менше. Наприклад, в екстреній допомозі лише 30 відсотків. Це питання – глобальне у всій державі", – розповідає директор департаменту охорони здоров'я Донецької ОДА Володимир Колесник.

Майже пів сотні лікарів захворіли на коронавірус у місті Подільськ в Одеській області. До райцентру, щоби замінити колег, відрядили мобільну бригаду. Загалом у регіоні – брак медичного персоналу. За даними МОЗ, на Одещині кожна третя посада в лікарнях – вакантна.

"За штатним розписом, ви розумієте, нам завжди не вистачало лікарів. Але у мене на сьогодні немає такого, щоб лікарня залишилася без медиків. По районах недостатньо медичних бригад, але фельдшерські бригади покривають ці питання", – каже в. о. директорки обласного департаменту охорони здоров'я Наталія Одарій-Захар'єва.

5-й київський пологовий. Цей медзаклад має приймати хворих на коронавірус. Його внесли до переліку так званих опорних лікарень у боротьбі з COVID-19. Але тут, – увага, не вистачає більше 80 відсотків медиків. Це офіційні дані міністерства.

медики
медики5 канал

В інших столичних медзакладах ситуація краща.

Три київські лікарні, які приймають хворих на коронавірус, повністю укомплектовані. У ще двох бракує близько чверті медиків. В одному столичному медзакладі вакантна кожна друга посада.

  • Київська міська дитяча інфекційна лікарня – 100%
  • Київська міська дитяча лікарня №1 – 100%
  • Київська міська лікарня №4 – 100%
  • Київський міський пологовий будинок №3 – 75%
  • Олександрівська лікарня Києва – 74%
  • Київська міська лікарня №9 – 43% 

Загалом в Україні не вистачає понад сто тисяч медиків. Причин цього – декілька. Частина людей звільняються, бо бояться заразитися коронавірусом. Особливо в лікарнях, де не вистачає засобів захисту, як-от костюмів, рукавичок чи масок. Та головне, через що медики не затримуються в лікарнях, – низькі зарплати.

медики
медики5 канал

"Медики отримують менше, аніж у середньому по Україні. Ми дізналися, що, наприклад, медсестра – це одна з найпопулярніших вакансій, які зараз є, – отримує в середньому 8 тисяч гривень. При цьому в Києві їй пропонують 10 300, а у Вінниці, наприклад, 5400", – розповідає фахівець ринку праці Олександра Лєтова. 

Втримати медиків у лікарнях, де приймають хворих на коронавірус, Міністерство вирішило збільшенням зарплати. Обіцяли платити 300 відсотків до окладу.

Столичні чиновники відзвітували, мовляв, кошти відправили в області. А на місцях – плутанина. Як нараховувати додаткову платню, кажуть, МОЗ не роз'яснило. У деяких оОбластях надбавки виплатили частково. В інших – за години перебування з хворими на коронавірус. А подекуди – місцева влада за власні кошти взялася виплачувати одноразову фінансову допомогу лікарям.

Сергій Барбу, Анатолій Никифоряк, Ольга Дунська, Сергій Новіков, "5 канал"

Попередній матеріал
"Просимо дозволити працювати": в Тернополі представники бізнесу влаштували акцію протесту
Наступний матеріал
Показово, що в моїй справі Майдан названий "масовими заворушеннями" – Чорновол
Loading...

Боротьба з COVID-19: 25 лікарів-добровольців ізолювалися в лікарні у Дніпрі

Компанія Порошенка передає в лікарні захисні костюми, окуляри та обладнання для боротьби з коронавірусом

"40 пневмоній одночасно": на Буковині через брак місць гімназію переоблаштували для хворих на COVID-19

Апарати ШВЛ українського виробництва найближчими тижнями доправлять до лікарень: подробиці

Відмовилися робити ПЛР-тестування на прохання пацієнтки на Київщині: як медики пояснили цю ситуацію

"До цього шили сукні": як майстрині з Чернівців виготовляють захисні костюми для медиків