Обшуки в 'Думская'
Обшуки в 'Думская' 5 канал

Обшуки на одеському телеканалі "Думська TV": що закидає НАБУ та як усе відбувалося – сюжет

Читайте по-русски
Директор телеканалу планує скаржитися на дії детективів

ДБР та НАБУ провели обшуки в приміщенні одеського телеканалу "Думська TV". Як потім пояснили, слідчі дії не пов'язані з журналістською діяльністю мовника. Мовляв, обшуки відбувалися в межах справи про зловживання чиновниками Одеської облради під час продажу нежитлових приміщень. Але власники телеканалу вбачають у таких діях все ж таки політичну складову. Репортаж Ольги Дунської.

Вулиця Канатна, саме тут розташований офіс місцевого телеканалу "Думська ТВ". Приблизно о пів на десяту до телевізійників з обшуками завітали детективи НАБУ і заблокували роботу. Співробітників навіть не пустили на робочі місця.

Серед тих, хто не зміг потрапити на роботу, й головна редакторка телеканалу.

"Жоден співробітник не може потрапити в приміщення і ми не можемо працювати, на даний момент відключили мовлення телеканалу", – каже головна редакторка "Думская.ТV" Кароліна Тимків.

Один з операторів нарікає на роботу співробітників НАБУ.

"До мене підійшли 3 людини в щільній формі, силовий момент, кажуть: віддавай камеру, я кажу, чому? ми журналісти, працюємо в правовому полі, перебуваємо у себе на каналі, документи ніякі, слідчі дії не знімаємо, я знімаю конкретно свого директора - "зараз ми застосуємо силу і тебе покладемо". Я був змушений віддати їм камеру, після цього побачив, як директора штовхають, застосовують фізичну силу, забирають телефон", – розповів оператор "Думская.ТV" Віталій Прус.

Директор телеканалу планує скаржитися на дії детективів.

"Забрали наш відеореєстратор, єдине, що забрали, щоб прикрити те, як вони не дали нам займатися журналістською діяльністю. В їхній ухвалі немає жодного слова, що вони мають право блокувати приміщення, а тільки проводити слідчі дії", – директор телеканалу Юрій Басюк.

Засновник сайту медіахолдингу "Думська ТВ", член одеського осередку "Європейської Солідарності" Петро Обухов вбачає у слідчих діях політичну складову.

"Телеканал належить Михайлу Шмушкович, який є заступник глави "Європейської Солідарності" і "Європейська Солідарність" бачить в цьому обшуку політичний тиск, а не боротьбу з корупцією, як ви розумієте, НАБУ не має ніякого відношення до комерційних телеканалах і комерційні телеканали не мають відношення до корупції", зауважив засновник сайту "Думская.NET" Петро Обухов.

Проте детективи НАБУ пояснюють, на Канатну 10 прийшли у справі можливих зловживань службових осіб Одеської облради. Ті торік продали нежитлове приміщення підприємству "Крок уперед".

"Є пошук документів щодо передачі права власності на нежитлові приміщення. Ці документи, як вважає слідство, можуть знаходитись за адресою по вулиці Канатна, 10 через те, що зазначене ЗМІ та ТОВ мало одних й тих самих бенефіціарів власників, слідчі дії жодним чином не пов'язані з діяльністю ЗМІ", зазначив заступник директора Одеського територіального управління НАБУ Олексій Нижниченко.

Відновити роботу телеканалу вдалося лише по обіді.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал".

Попередній матеріал
Побили і скрутили шию військовому – Корчинська розповіла про сутички в суді над Кузьменко
Наступний матеріал
Романтичний джаз та жвава полька: як у Київському ліцеї ім. Івана Богуна відбувся традиційний бал – включення
Loading...

"Це помста за незалежну редакційну політику": у "ЄС" прокоментували обшуки у "Думська TV"

ДБР і Служба безпеки прийшли з обшуками у спорткомплекс "5 елемент"

Убивство Шеремета: поліція оприлюднила нову інформацію щодо підозрюваного Антоненка

Обшуки на 6 шахтах Львівщини: керівники використовували працю підлеглих – як саме

У поліції вперше прокоментували обшуки у шоумена Мухарського

Пожежа в Одеському коледжі: у будівлі місцевої ДСНС проводять обшук