КПВВ
КПВВ 5 канал

Нові правила перетину лінії розмежування – що зміниться для дітей

Читайте по-русски
Нові правила запрацюють уже наприкінці жовтня

Нові правила перетину лінії розмежування запроваджують з 29 жовтня. Саме тоді набуває чинності постанова кабінету міністрів. Про це інформують у Держприкордонслужбі.

За даними речника відомства, зміни стосуються насамперед дітей. Відтепер вони зможуть перетинати лінію розмежування лише за внутрішнім чи закордонним паспортами, а також проїзним документом. Виняток робитимуть лише для тих, хто їде з тимчасово окупованих територій. В цьому разі дітям дозволятимуть перетин за свідоцтвом про народження.

Окрім цього, для перетину лінії розмежування дітьми до 16 років необхідна нотаріально завірена згода другого з батьків, наголосили у Держприкордонслужби.

"Діти від 29 жовтня мають перетинати з паспортом України, проїзним дитини чи закордонним паспортом. Не видаються проїзні документи, але ті, що діючі – за ними можна перетинати. Це в напрямку окупованої території. Не всі можуть мати документи, їм необхідно мати свідоцтво і разом з батьками могли б подати документи на оформолення паспортів", – роз'яснив речник ДПСУ Андрій Демченко. 

Як повідомляв 5.UA, 1 жовтня під час брифінгу президент України Володимир Зеленський заявив, що у майбутньому буде підготовлено новий закон про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей, до якого буде імплементована так звана "формула Штайнмаєра".

Нагадаємо, заступник голови Адміністрації президента України (2015-2019) Костянтин Єлісєєв роз'яснив, що ховається за "формулою Штайнмаєра". 

Попередній матеріал
Могло б виповнитися 25: в Івано-Франківську вшанували пам'ять Героя Небесної Сотні Романа Гурика
Наступний матеріал
Зеленський записав заспокійливе відеозвернення: перерахував умови проведення виборів у ОРДЛО