5 канал

Неподалік Стебника утворилося велетенське провалля: місцеві мешканці налякані

Гігантське провалля – понад 50 метрів завглибшки та діаметром не менше 300 метрів. І воно може збільшитися

Велетенське провалля, до півсотні метрів завглибшки, утворилося на Львівщині. Земля провалилася у полі, неподалік міста Стебник. На щастя, ніхто не постраждав. За словами фахівців – ґрунт просів через велетенські порожнини, які утворилися під землею десятки років тому, коли на місцевій шахті видобували калійні солі. Чи можливий повторний обвал і чи є загроза для найближчих міст – далі у репортажі "5 каналу".

Євгенія Бучко мешкає у місті Стебник – за кількасот метрів від провалу. Жінка з острахом розповідає про пережите: "Я сиділа читала і почула страшний гул, і раптом хата вся захиталися, і страшний удар і виключилося світло".

Величезне провалля – понад 50 метрів завглибшки та діаметром не менше 300 метрів. І воно може збільшитися. Фахівці кажуть, під землю може піти ще метрів 50 цієї ділянки. Тож територію взяли під цілодобову охорону та обгородили стрічкою. Місцеві мешканці налякані. Люди бояться, щоб під землю не пішли їхні домівки.

Місце обвалу – над колишніми соляними шахтами, які нині не діють. Тут десятки років видобували калійну сіль. На початку 2000-х роботи припинили. А величезні порожнини під землею – залишилися. 2004-го розробили проект консервації копалень, але його так і не реалізували.

"Підприємство не вживало відповідних заходів у відповідності до приписів. В них був комплексний проект, розроблений "Гірхімпромом", де вживаються відповідні заходи. То є проект, на підставі чого вони би мали діяти: заливати пустоти, бетонувати, там чітко комплекс розроблений", – запевняє керівник Держекоінспекції у Львівській області Микола Маланич.

На підприємстві, яке опікується копальнями, кажуть: розроблений проект, за яким мали проводити роботи, виявився неефективним. "Ми мали невиконання цього проекту, тому що він показав, що він на даний момент малопродуктивний і малоефективний. Мало прослідковуватися можливе просідання – воно не дало ефекту. Тобто цей проект не дав ефекту", – заявив генеральний директор ПАТ "Полімінерал" Володимир Коваль.

За словами керівників підприємства, слід розробити новий проект консервації шахт. Поки що провалля та навколишню територію досліджують науковці. Вони мають з'ясувати, чи можливі нові обвали та як їм запобігти.

Марта Шикула, Євген Радіон, "5 канал"

"100-метрове провалля": наслідки масштабного зсуву ґрунту в Одесі – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У проекті Держбюджету-2018 найбільше зросли видатки на держапарат – експерт
Наступний матеріал
Гончаренко про реформи: Хто свідомо саботує голосування в Раді
Loading...

Гори кісток та жахливий сморід: на Одещині виявили "кладовище" решток тварин

Проігнорував світлофора: на Львівщині вантажівка ГАЗ зіткнулася з електричкою – 3 постраждалих

"Уроки одеської трагедії": що показала раптова пожежна інспекція у Львові

"Економія у дії": Трускавець відмовився від централізованого опалення

Меркель, Садовий, Папа Римський: у Львові відкрився фестиваль "Ляльковий світ"

Інноваційні технології та UltraPulsе: як хірурги з Бостону лікують українських дітлахів