Медики Черкащини
Медики Черкащини 5 канал

Неоплачувані відпустки та підготовка до звільнення: як розв'язуватимуть проблему медиків на Черкащині

Читайте по-русски
Районна лікарня обслуговує 23 тисячі осіб. Найбільше пацієнтів – із Лисянської тергромади

Медиків на Черкащині почали відправляти в неоплачувані відпустки та готувати до скорочень. Кілька сотень працівників районної лікарні у Лисянці у грудні можуть залишитися без зарплати. У фінансовій прірві медзаклад опинився після того, як села району об'єдналися в територіальну громаду та припинили виділяти гроші на утримання лікарні. Докладніше розповість Яна Лимаренко.

Юлія Лещенко працює педіатром у районній лікарні 5 років. Приймає пацієнтів у пологовому, поліклініці та стаціонарі. Але керівництво лікарні попередило, що у грудні медики можуть не дочекатися зарплати, бо немає грошей. Натомість, пацієнтів не поменшало.

"Для пацієнтів все одно, чи їла твоя дитина чи не їла, чи ти виспана, чи не виспана, їм погано, вони захворіли, ти маєш у будь-який час надати їм допомогу, порадити їм щось", – пояснює лікар-педіатр.

Брак коштів медики відчули вже у листопаді. Адже чимало фахівців відправили в неоплачувані відпустки.

"Уже дійшло до того, що немає коштів медичним працівникам видати зарплату, тому всі змушені так би мовити, іти у відпустку своїм коштом, щоб не працювати просто так", – каже лікар-уролог Роман Максимов.

Поки одні медики у відпустках, у їхніх колег подвійне навантаження. Нині у стаціонарі 130 хворих. Тетяна Ільченко тут з двома дітьми.

"Мені з двома дітьми в принципі зручніше тут, їхати за 25 км до Звенигородки із хворою дитиною, зимою – ну ви ж знаєте", – зазначає пацієнтка Тетяна.

На заробітну плату за грудень центральній районній лікарні бракує понад два мільйони гривень. Без грошей залишаться 300 медиків. Щоб дізнатися, коли чекати зарплати, вони прийшли на чергові збори.

Щоб забезпечити роботу лікарні, потрібно 25 мільйонів гривень, – каже головний лікар закладу. З них 16 мільйонів – державна медична субвенція, майже 5 мільйонів виділив район. Решту – а це 4 мільйони – планували отримати від об'єднаних територіальних громад. Але коштів досі немає.

"У нас було розуміння з головами сільських рад, з кожним я індивідуально мав бесіду, були домовленості, що з їхнього бюджету на ЦРЛ виділялися кошти, якимось чином закривався рік бездефіцитно. Є якийсь бар’єр між ОТГ, вони замкнулися в собі", – зауважує головний лікар Лисянської ЦРЛ Олександр Ніколюк.

Районна лікарня обслуговує 23 тисячі людей. Найбільше пацієнтів – із Лисянської тергромади. Вона виділила 600 тисяч на водопостачання і ще 30 – на комп'ютеризацію. Більше у бюджеті просто немає – запевняє голова.

"Зібрати круглий стіл, у нас є по округу депутат з Верховної Ради, депутати обласної ради – троє людей, які також знають цю проблематику, депутатів районної ради також будемо запрошувати і, я думаю, що до кінця тижня проведемо круглий стіл, щоб вийти з цього положення, знати, до кого звертатися, щоб закрити цей рік", – запевняє голова Лисянської ОТГ Юрій Корнієнко.

Гроші на утримання лікарні обіцяли виділити три територіальних громади. Якщо найближчим часом коштів не знайдуть, у лікарні будуть змушені звільняти працівників.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, Черкаська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Як розкрадання унітазів допомогло російській економіці – Магда прокоментував фан-відео з Путіним
Наступний матеріал
Акцію на підтримку Закревської влаштували під ВР: що адвокат розповіла про зустріч з прем'єром
Loading...

"Зрадник на зраднику" й зарплати в конвертах: пранкер злив у мережу листування зі "слугою" Тищенком – ЗМІ

Тимошенко, Рабінович і "слуга" Дубінський: стало відомо, хто з депутатів прогуляв найбільше засідань

40-годинний робочий тиждень і жодних доплат: хто хоче зекономити на зарплаті вчителів – репортаж

Усі держслужбовці отримуватимуть виплати лише на карту – уряд ухвалив постанову

Рука не повернеться підвищити зарплати доларовим мільйонерам – голова митниці про реформи

В Україні зросла середня зарплата – Держстат