На Волині новий асфальт знімають руками
На Волині новий асфальт знімають руками 5 канал

"Не асфальт, а гумоподібна маса": на Волині ремонт дороги не витримав і кількох днів

Читайте по-русски
На оновлення цієї дороги мешканці Гути чекали довгі 30 років – проте тепер не раді ремонту

Щойно покладений асфальт – знімають просто руками. На Волині селяни обурені неякісним ремонтом дороги між селами Заболоття та Гута. Ями на автошляху латала одна з місцевих шляхобудівних організацій. Люди впевнені – такий ремонт не протримається і кілька місяців!

"Це не асфальт, а якась гумоподібна маса. Якщо кладуть нормально асфальт, кілька годин – і вже пускають транспорт".

Мешканці села Гута в Ратнівському районі обурені роботою шляховиків. Ті кілька днів тому зробили ямковий ремонт на дорозі, яка веде до Заболоття. Але асфальт не тримається і вже відвалюється шматками.

"Ми за ремонт, тільки за ремонт якісний, не поспішний. Не тільки, щоб кинути, і через день-два воно полізло. Дивує і обурює, що неякісна робота, не технологічна робота", – каже мешканець Гути Іван Хомич.

На оновлення цієї дороги мешканці Гути чекали довгі 30 років. Проте відремонтоване дорожнє покриття не принесло очікуваної радості.

"Нам всього-на-всього виділили 1,6 млн грн, що я можу вам сказати. І що ми добилися, бо стукали, куди можна було. І ото дочекалися ми цього ремонту. Який ремонт – ви вже побачили", – коментує в. о. старости Гути Микола Свіржевський.

Очільник територіальної громади пояснює: гроші з держбюджету виділили на капітальне оновлення дороги у Заболотті. А в Гуті вже робили ямковий ремонт за кошти ОТГ.

"Вибір став – або робити, щось хоча би, як воно в теперішньому, або не робити взагалі. Там треба робити капітальний ремонт. І я повторюю, 15-20 млн грн треба", – зазначає голова Заболоттівської ОТГ Валерій Свіржевський.

Натомість шляховики переконують: при виконанні робіт дотримувалися технології.

"Цю ми роботу робимо, бо нас попросив голова ОТГ, у зв'язку з тим, що перевізники не хочуть їздити на Гуту. Ми робимо повністю за технологією, як написано в книжці. Це аварійний ямковий ремонт – більші ямки видуваються, обмазуються смолою, асфальтуються", – запевняє голова правління Ковельського ШБУ-63 Ігор Пець.

Водночас, в обласному департаменті ЖКГ заспокоюють: ремонт ще не завершений. Усі виявлені вади усунуть.

"Роботи зроблені, вони ще не прийняті, туди треба ще близько 25 тонн асфальту вкласти. Щодо відрізків, де можна підірвати асфальт – я особисто сьогодні не бачив. Якщо роботи десь і були зроблені неякісно – то вони, напевно, вже усунуті", – вважає в. о. директора департаменту Віктор Довгополюк.

Після приїзду журналістів до Гути – шляховики без пояснень забрали із села техніку. Коли завершать ямковий ремонт – тепер невідомо. А мешканці Гути планують звернутися до правоохоронних органів зі скаргою на неякісний ремонт дороги.

Олег Ткачук, Волинська область, "5 канал"

Попередній матеріал
У Верховній Раді запропонували скасувати Виборчий кодекс – "за" назбиралося аж 2 голоси
Наступний матеріал
Презентація навчального посібника "Інклюзивна освіта" за участі Марини Порошенко – трансляція
Loading...