Зв'язкову Української повстанської армії Ганну Зелену провели на Волині в останню путь. Їй, ще зовсім юній на той час дівчині, довіряв передавати таємну інформацію повстанців відомий полководець Клим Савура. Померла жінка на 97-му році життя. До останнього була в ясному розумі й вірила у перемогу над російськими окупантами. Більше дивіться в сюжеті кореспондентів "5 каналу".
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Боротьбі за українську незалежність присвятила життя Ганна Зелена на псевдо "Гива". Вона була зв'язковою УПА під проводом полковника Клима Савура в рідному селі Скулин неподалік Ковеля. Коли на ці землі прийшли червоноармійці – жінку відправили в заслання.
"Людина, яка пройшла сталінські табори, людина, яка високо всі роки життя тримала прапор української свободи. Вона до останнього жила тільки одним – це Україною, справедливістю, збереженням пам’яті, надією. Останні слова її були: не дайте Бог вам пережити те, що пережили ми, не дай Бог пережити війну. Це було не так давно, незадовго як повномасштабне вторгнення почалося в Україну", – поділився знайомий Ганни Зеленої Ігор Пініс.
До останнього дня Ганна Зелена жила у своїй хатинці, над якою неодмінно майорів українських прапор. Знайомі жінки розповідають, вона дуже болісно сприймала сучасну загарбницьку війну росії проти українського народу.
Читайте також: "Ви – міцна опора всієї армії": Залужний привітав воїнів-зв'язківців із професійним святом.
"Вона дуже хотіла дочекатися перемоги. "Якби мені ще пожити, щоб перемога була, щоб знала, що наші хлопці перемогли". Але вона вірила, що перемога буде за нами. А сприймала так, як ми всі – тяжко. Бо гинуть діти, гинуть люди", – розповіла товаришка Ганни Зеленої Лідія Козуля.
У Ганни Йонівни троє дітей, шестеро онуків і стільки ж правнуків. Так склалося, що декілька з них мешкають у ворожій росії. Лише одна з онучок підпільниці Наталія Сидорук – усе життя поруч із бабусею.
"На свій вік дуже була бадьора, ще прикладом стане – не може відповісти навіть та людина, якій 70 років. Баба до останнього нікого не забувала, вона переказувала історії. Така була баба: я хочу, мені треба і я повинна бути", – розказала онука Ганни Зеленої Наталія Сидорук.
Поховали останню підпільницю УПА Ковельського району в рідному Скулині, поруч із могилою чоловіка, як заповідала Ганна Зелена.
Олег Ткачук, Волинь, "5 канал"
Дивіться також відео: "ШЛЯХ ПОКОЛІНЬ" – фільм про УПА та війну на Донбасі! Документальну стрічку презентували в Києві!
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.