Кордон
Кордон 5 канал

На українсько-румунському кордоні відкрили поромну переправу Орлівка – Ісакча – включення

Читайте по-русски
Поки що попит маленький

Шлях до Євросоюзу тепер буде на 200 кілометрів коротшим. На українсько-румунському кордоні, на півдні Одещини, відкрили поромне сполучення через Дунай. Переправа має прямий вихід до Європи. Поки вона діє лише для вантажівок. Поблизу поромного сполучення перебуває журналістка "5 каналу" Ольга Дунська.

Переправлятися мають автівки та вантажівки. Поки що попит маленький – багато водіїв мають свої маршрути.

"Потужність – 500 одиниць транспорту в день може проводити, з них 40% вантажний транспорт, інше легковий і пасажирський, на сьогоднішній день 1 паром румунський в експлуатації, що дозволяє в рік провести їм близько 130 одиниць транспорту з частотою кожну годину. До травня буде другий паром і частота буде кожні 30 хвилин, сьогодні ми починаємо з частоти кожну годину і то на цю частоту ми вийдемо приблизно до вересня", – розповідає Юрій Демчогло, заступник голови Одеської обласної ради.

Поромне сполучення через Дунай. Це скоротить дорогу до сусідньої країни на 200 кілометрів. Час, за який можна пройти митний контроль і дістатися Європи по воді, займатиме 30 хвилин.

"Для регіону в цілому ми стаємо таким невеличким транспортним хабом, тому що через нашу переправу планується дуже великий потік, це і туристична складова даного пункту пропуску, транспортна складова", – каже Віталій Нікола, заступник генерального директора ТОВ "Поромний комплекс "Орлівка".

Наступного року планують, що з'явиться ще один пором. Поки працює лише румунський.

"Пропускна спроможність даного пункту пропуску складає щодо легкового транспорту 350 автомобілів, вантажівки – 150, автобуси – 50 і, зокрема, пасажирів можуть перетинати кордон до 1000. Це показники за добу. У середньому на одну особу 30 секунд, на вантажівку, якщо все нормально, це десь 15 хвилин", – говорить Ігор Берегняк, заступник начальника Ізмаїльського прикордонного загону Держприкордонслужби України.

Влада регіону очікує, що це не лише полегшить дорогу водіям вантажівок, а й збільшить туристичний потік в обидва боки.

"Давно ми вже мріємо про цю переправу, тому що добу нам треба, поки пройдеш цю межу, 4 кордони, це ж взагалі. Румуни не працюють, можна простояти 12-13 годин. Тут паромну перейшов і поїхав, а тут зараз одна митниця, молдавська, потім друга молдавська і румунська – це катастрофа. Дві машини якщо в годину-півтори оформляється – це ще працюють вважається", – розповідає Сергій Поляков, водій.

Нагадаємо, голова МЗС України Дмитро Кулеба презентував інтерактивну онлайн-карту для подорожей українців у часи пандемії коронавірусу. Вона відображатиме режими в'їзду та транзиту у всіх країнах світу. Карта допоможе українцям будь-де та у будь-який час мати доступ до актуальної інформації про обмеження пересування та сполучення за кордоном.

Попередній матеріал
Тихановська закликала білорусів припинити акції протесту та не протистояти силовикам – відео
Наступний матеріал
Гетманцев припустив, коли Верховна Рада збереться на позачергове засідання
Loading...

Останні подробиці щодо хворих у Тернополі та як Румунія і Британія зупиняють поширення COVID-19 – "ІнфоВечір"

У Румунії вводять режим тотального карантину – що відомо

Українські батарейки повезуть на переробку в Румунію – подробиці

Жодних панічних настроїв – міський голова Чернівців про виявлення коронавірусу в місті

Надання автокефалії ПЦУ законне – рішення Румунської православної церкви

Чому послу України в Румунії довелося виправдовуватися за помилку в перекладі Зеленського – подробиці