ООС
ООС Shutterstock

На Світлодарській дузі окупант наближається до позицій українських бійців майже впритул – як реагують наші військові

Читайте по-русски
Серед переваг наших армійців – висота та контрснайперські групи

Ситуація контрольована. На передовій бойовики "кошмарять" передові позиції обстрілами, але надто не нахабніють, пам'ятаючи, що вогонь у відповідь наші бійці можуть відкривати вже без зайвих узгоджень. Та все одно прилітає багато різного залізяччя. На Світлодарській дузі окупанти наближаються до позицій українських бійців фактично впритул. Як реагують наші захисники – з передової дізнавалася журналістка "5 каналу" Ольга Калиновська. 

"Буває так підходять, що в них там теж є траншейки для підходу, що не завжди ти їх помітиш, що вони підійшли вже", – розповідає військовослужбовець ЗСУ Олег.

На цих позиціях армійців на Світлодарській дузі до ворога 250-300 метрів. А він намагається підповзати ще ближче – на метрів 150. Щоби прицільніше обстріляти або закинути в окопи гранати з АГС. Щойно на землю лягає туман, військові знають – чекай гостей.

В армійців перевага – висота. А віднедавна ще одна – контрснайперські групи, які постійно чергують неподалік. І якщо потрібно – допомагають побратимам відігнати окупантів. 

"Є черговий підрозділ, який виходить і прикриває нас. Спільними діями присікаємо їхні дії", – каже військовослужбовець ЗСУ Олег.

А без підтримки тут ніяк. Ворожі позиції на цій ділянці фронту – з трьох боків. І противник тут геть не тихий. Наскільки інтенсивним буває вогонь – можуть засвідчити чималенькі дерева, скошені кулями з кулеметів. Цю березу противник "поклав" кілька днів тому. Коли просто серед білого дня розгорівся стрілецький бій.

Олександр на війні з 2015-го і добре знає: мовчати у відповідь на обстріли – то ще більше заохочувати ворога до агресії. Тут не мовчать. 

"Якщо вони стріляють, і ти мовчиш, вони все одно будуть стріляти. А коли вони стріляють, і ти даєш йому відповідь, то ти виходить його глушиш, і він уже не може з цієї вогневої точки стріляти. І він з другої починає, з третьої. І там всі вогневі точки починаєш щемити", – розповів військовослужбовець ЗСУ Олександр.

А цю серйозну зброю – "чобіт" – як іще називають станковий протитанковий гранатомет, захисники заряджають, коли по них прилітає подібний калібр – 73 міліметри. На цих позиціях у бійців принцип – як їх "вітають", так вони і відповідають.   

У трубку розвідника над окопами навпроти можна розгледіти червоний прапор із синіми смужками навхрест – символ тієї самої "Новоросії", проєкт якої Росія поховала ще у 2014-му. Коли українська армія дала ворогу по зубах.

"Це десь орієнтовно біля їхніх бліндажів прапор "Новоросії" і такий от хрест синій", – каже військовослужбовець ЗСУ Віктор.

На цих позиціях армійців живе Петро – "один із наших", як жартома характеризує пластмасову голову, знайдену на позиціях, Віктор. Петро – друг та помічник бійців. З його допомогою вони перевіряють – чи чатує напроти снайпер, час від часу підіймаючи голову над окопами. Біля вуха, каже Віктор, кулі вже літали. Але Петро поки що ціленький. Вони не часто завертаються до нього по допомогу. Жаліють.

"Треба берегти Петра. – Та звичайно, він один із наших. Була б рука, потис би. А так немає можливості, то погладжу", – розповів Віктор.

З Донеччини, Ольга Калиновська, Сергій Клименко, "5 канал"

Нагадаємо, за останній місяць на фронті загинуло семеро армійців. 

Як повідомляв 5.UA, за минулу добу в районі проведення Операції Об'єднаних сил на Донбасі штаб зафіксував чотири порушення перемир'я з боку терористів. 

Попередній матеріал
Вакцинація для студентів – чи можуть відраховувати та виселяти з гуртожитку за відмову від щеплення
Наступний матеріал
Разумков скликає позачергове засідання парламенту – на порядку денному 7 питань
Loading...

Ворожі гранатомети обстрілюють і українськиx військових, і місцевих мешканців – яка ситуація на передовій

Кількість обстрілів зростає в геометричній прогресії: в українському СЦКК назвали причини загострення на фронті

Шестеро поранених військових: окупант не припиняє обстрілювати українські позиції – яка нині ситуація на передовій

Окупант не перестає обстрілювати українські позиції – яка ситуація на передовій

Російські бойовики на Донбасі обстріляли українські позиції й поранили бійця ЗСУ

"Привет, укроп!": окупанти закидали позиції захисників Новолуганського мінами ПОМ-2