Війсковослужбовці ЗСУ
Війсковослужбовці ЗСУ 5 канал

"Привет, укроп!": окупанти закидали позиції захисників Новолуганського мінами ПОМ-2

Читайте по-русски
Армійці впевнені, що ворог стих, бо знову готує чергову порцію провокацій

Боєприпасами з повідомленнями закидають окупанти українські позиції поблизу Новолуганського на Донеччині. На хвостовиках від ручних протитанкових гранат бойовики вишкрябують написи, тим самим стирають маркування, щоб приховати російське походження зброї. Днями саме такими російськими протипіхотними мінами вони закидали підступи до українських позицій. Подробиці дізнавалася журналістка "5 каналу".

З настанням сутінків армійці поблизу Новолуганського на Донеччині почули аж п'ять потужних пострілів. Зрозуміли, що окупанти намагаються замінувати їм підходи до позицій. Бойовики сподівалися, що невдовзі на постах мінятимуться вартові і, йдучи на позиції, зірвуть розтяжки.

"Немає розривів! Тобто вихід є, приходу нема. Це щось не то!", – зазначив військовослужбовець ЗСУ Роман.

Військовослужбовець ЗСУ Андрій: "Коли ми почули, що це стрільба була реактивними снарядами не прицільно, ми зразу зрозуміли, що так хаотично не стріляють з такої зброї. Це було одразу зрозуміло, чому це летить в тил. Тому що не можуть вони стріляти аби куди".

Вирва залишилася на місці, де сапери знищили протипіхотну міну ПОМ-2. Такими можна дистанційно замінувати чималу площу. Коли міна стає у бойове положення, довкола себе розкидає розтяжки в радіусі до 20 метрів.

"Там таке, як капронка була, тільки мені здається, що трохи сильніший. Кидають і на чотири боки розлітаються. 300 грам натяжіння. І вона вибухає – на 360 градусів вилітають такі осколки", – повідомив військовослужбовець ЗСУ Роман.

За залишками знайдених боєприпасів вояки вирахували, що мінами ПОМ-2 окупанти стріляли з ручних протитанкових гранатометів. Надпис "Привет, укроп!" армійці побачили на хвостовикові ручної протитанкової гранати, за допомогою яких окупанти закидували українські позиції мінами. Походження мін окупанти намагаються приховати.

"Там було затерте все маркування. Видно було, що стерли: виробник і якій військовій частині належить", – зазначає військовослужбовець ЗСУ Юрій.

Військовослужбовець ЗСУ Андрій зауважує: "Це міна, заборонена Женевською конвенцією. А Росія не входить в Женевську конвенцію, тому вони їх і використовують. І це була міна російського виробництва, тому що в Радянському Союзі вони були залізні. Залізна ця оболонка. А це була оболонка пластикова. Це вже більш сучасна міна".

Досягнути бажаного окупантам не вдалося. Минулося без поранених та жертв. По тому на кілька днів зброя окупантів біля Новолуганського замовкла. Армійці впевнені: ворог стих, бо знову готує чергову порцію провокацій.

Вікторія Ковальова, Олександр Лахтін, Сергій Могилевич, Донецька область, "5 канал"

Нагадаємо, у результаті обстрілу в житловому районі міста відсутнє світло.  Також, в "Укрзалізниці" повідомили, що рух потягів у Донецькій області скасували щонайменше на три дні.

Попередній матеріал
Біг, плавання та поїдання морозива: як пройшов забіг із собаками в Хорватії
Наступний матеріал
ДТП за участю "слуги": скільки коштувало видалити зі ЗМІ новини про це
Loading...

ООС: минулої доби ворог 4 рази порушив режим тиші

ООС: від початку добу окупанти п'ять разів обстріляли українські позиції

ООС: від початку доби окупанти шість разів обстріляли українські позиції

Дві години під обстрілом: російські окупанти поновили провокації біля Новозванівки

Найпотужніший обстріл за кілька років: окупанти обстріляли Новотошківське

"Кричали, беремо автомати і йдемо": бійці ООС про поведінку окупантів на шахті Бутівка – сюжет