Війсковослужбовці ЗСУ
Війсковослужбовці ЗСУ 5 канал

"Кричали, беремо автомати і йдемо": бійці ООС про поведінку окупантів на шахті Бутівка – сюжет

Читайте по-русски
Ворог обстрілював українські позиції з гранатометів та стрілецької зброї

Шість разів протягом середи ворог відкривав вогонь у бік українських позицій, – повідомляє командування Об'єднаних сил. Водночас гранатомети різних систем і калібрів та стрілецьку зброю використовує ворог поблизу Авдіївки. На українських позиціях на шахті Бутівка теж неспокійно. За роки війни в цьому місці багато разів відбувалися запеклі бої. Нині тут від позицій українських захисників до ворожих укріплень десятки метрів. Яка там нині ситуація, дізнавалася журналістка "5 каналу".

Руїни довкола – це частина шахти Бутівка. І це символ незламної волі українських вояків. З 2014-го її вентиляційний ствол перебуває під контролем українських військ і перетворився на місце запеклих боїв. Найбільш напружена ситуація тут склалася під час оборони ДАП, визволення Авдіївки та в лютому – квітні 2017, коли окупанти намагалися знову захопити місто.

"Основна частина шахти – вентиляційного ствола, вона під нашим контролем. Але тут є адміністративні будинки, залізна дорога, яка підходила сюда, вони перебувають у противника", – каже військовослужбовець ЗСУ Володимир.

За роки війни тут не лишилося вцілілих будівель – навколо суцільна пустка. Але ворог із маніакальною впертістю продовжує рівняти споруди із землею. Часом окупанти тут використовують важку артилерію. Але нині ситуація дещо змінилася.

"Щось важке на нашому напрямку не працює, тому що відстані між нашими позиціями і противника мінімальні", – додав Володимир.

А мінімальні – це сотні, а то й десятки метрів. І коли піхотинці показують позиції бойовиків, складається враження, що бійці тут причаїлися в самому лігві супротивника.

"Відстані дуже малі, і ми навіть чуємо, як вони розмовляють, спілкуються між собою. Ну, так само, здогадуюсь, що і вони нас чують", – зазначає військовослужбовець.

Військовослужбовець ЗСУ "Рева" пригадує: "Кричали, беремо автомати і йдемо. А куди йдемо, не понятно, шо вони. Ну, нецензурною лайкою ще виражались".

Через малі дистанції між позиціями, ворог активно застосовує стрілецьку зброю, бо на такій відстані дієвим є, навіть, звичайний автомат.

"Стріляли з гранатометів, зі стрілкової зброї, з підствольних гранатометів. Останні кілька вечорів постійно обстріли", – повідомляє військовослужбовець Руслан.

"Рева" додає: "Сьогодні після четвертої ранку вели вогонь з РПГ. Декілька разів по нашій позиції і по сусідній".

Неабияк дошкуляють піхотинцям тут і ворожі снайпери.

"Просто можуть лежать там день, два. На одному місці бути. І в один момент, коли ти висунешся, то вони по тобі попадуть", – наголошує військовослужбовець Іван.

Військовослужбовець Володимир зауважує: "У нас був поранений. Снайпер просто побачив кисть руки його. Зробив постріл і попав у тепловізійний приціл, через який спостерігали, і військовослужбовцю в руку. Але вийшло так, що сам тепловізійний приціл врятував життя військовослужбовцю".

Вдень, після ранкових обстрілів, ворожа зброя стихла. І денне чергування на постах для армійців минає спокійно. Але навіть коли кулі окупантів не летять, бійці ведуть спостереження. Прискіпливо розглядають найменші зміни на позиціях противника в такій вузькій так званій сірій зоні. Хтось із армійців, доки тихо, береться чистити зброю.

"Якщо потрібно дуже швидко, то це кілька хвилин. А якщо дозволяє час і обставини, то можна почистить вдумливо, гарненько. Сиджу, руки працюють, а подумки вдома з близькими", – підсумовує військовослужбовець Руслан.

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева з Донецької області, "5 канал"

Попередній матеріал
Обвал ґрунту на морському березі Одещини: як проходила рятувальна операція – сюжет
Наступний матеріал
Провокація проти пам'яті Небесної Сотні: на Чернігівщині послідовники РПЦвУ побили матір загиблого героя АТО
Loading...

Журналісти "5 каналу" потрапили під обстріл російських окупантів – репортаж з фронту

Немає ліку ні мінам, ні кулям: яка ситуація на українських позиціях поблизу Красногорівки

Окупанти обстріляли позиції ЗСУ поблизу Пісків

Окупанти обстрілювали селища Південне та Північне із житлових районів Горлівки

Тиша біля Золотого: бійці ООС розповіли, чому змовкла зброя російських окупантів

Гатили з мінометів та гранатометів: окупанти обстріляли позиції ООС біля Троїцького