Вакцинація
Вакцинація Shutterstock

Вакцинація для студентів – чи можуть відраховувати та виселяти з гуртожитку за відмову від щеплення

Читайте по-русски
Адвокати пояснюють, що рішення про недопуск до гуртожитків невакцинованих студентів можна буде оскаржити в суді

Чи будуть невакцинованих студентів відраховувати з вишів та виселяти з гуртожитків? Така інформація час від часу з'являється в мережі. Чи насправді таке відбувається, і як захищати свої права в такому разі – з'ясовувала журналістка "5 каналу" Аліна Бурцева.

Система така: невакцинована людина не може проживати в гуртожитку, де є скупчення студентів.

Таке відео в мережі оприлюднили студенти Державного університету телекомунікацій. За їхніми словами, у такий спосіб представник адміністрації переконував у важливості вакцинації. Хлопець, який назвався студентом вишу, у листуванні з "5 каналом" повідомив, що невакцинованих обіцяли не пускати й на навчання.

"Ходять по блоках в гуртожитку і прямо говорять: без вакцини ви не будете тут жити. А хто не в гуртожитку, то погрожують їx не пускати в університет", – повідомили "5 каналу".

Як доказ нам надали скріншоти начебто зі студентських чатів:

"Хто не бажає вакцинуватися, повинні підійти до завідувача гуртожитку для розірвання договору на проживання, кошти будуть повернені. Адміністрація університету", – йдеться у повідомленні.

В адміністрації університету факти примусу спростовують. Пояснюють: складають списки на вакцинацію. Якщо хтось не хоче – він не вакцинується.

"У нас позиція одна: люди вакцинуються самостійно, по бажанню. Ми роз'яснюємо, призиваємо, щоби вони вакцинувалися. Але ніхто нікого не збирається відправляти кудись, з гуртожитку виселяти. Плітки, оце все, що там пишуть, це все фейки. Які я не хочу навіть слухать", – каже проректор державного Університету телекомунікації Анатолій Сало. 

Примушували до вакцинації начебто і в Національному медуніверситеті імені Богомольця. Студенти одному з видань розповіли, що їх нібито не допускатимуть на практичні заняття без ковід-сертифікату чи ПЛР-тесту, який треба робити кожні 72 години. А якщо вони не ходитимуть на пари, їх можуть відрахувати.

"Нам надіслали наші студенти, чи правда це чи ні, але я писала нашому заступнику декана, і він сказав, що це все фейк", – розповіли студенти.

У ректораті медуніверситету пояснюють: COVID-сертифікат про вакцинацію чи негативний ПЛР-тест вимагатимуть лише від студентів, які вже працюють із хворими та в операційних. А для невакцинованих організують практичні заняття онлайн або в симуляційних центрах на манекенах. І відраховувати нікого не мають наміру. Хоча не на камеру деякі студенти розповідають: інформацію про відрахування за невакцинацію повідомляли старости.

"Я допускаю такі випадки, що на якійсь там одній із кафедр не зовсім зрозуміли той наказ або як перебільшення повноважень. Ніхто примушувати, тим паче, ставлячи якісь перепони, чи зобов'язуючи, чи залякуючи студента, не буде", – розповів проректор НМУ ім. Богомольця Олег Власенко. 

А питання обов'язкової вакцинації або ПЛР-тесту для тих, хто живе в гуртожитках медуніверситету, вирішує студентська рада.

Якщо ж студентські ради вишів таки вирішать не пускати до гуртожитків, це рішення можна буде оскаржити в суді.

"Студентська рада може прийняти рішення "ми не будемо впускати в гуртожиток невакцинованих чи без ПЛР-тесту". Проте, це рішення звісно буде незаконним, тому що воно буде порушувати інші нормативно-правові акти, які діють у державі", – розповів адвокат Юрій Білоус.

У Міносвіти та науки наголошують: змусити студентів щепитися ніхто не може. А виселяють із гуртожитків тільки за злісне порушення правил.

"Керівникам закладів вищої освіти всіх форм власності і сфери підпорядкування рекомендували рекомендувати колективам закладів вищої освіти. Всім, хто є: і науково-педагогічним працівникам, і допоміжному персоналу, і студентам проходити вакцинацію. Але все це все одно має бути тільки добровільно", – розповіла т.в.о. гендиректора директорату фаxової передвищої, вищої освіти Міносвіти та науки Алла Рибалко. 

Тож через відмову від вакцинації студента не можна відрахувати з вишу та виселити з гуртожитку. Якщо ж змушують щепитися, він може звернутися на гарячу лінію Кабміну, Міносвіти, до ректора, декана чи Уповноваженої ВР з прав людини.

Аліна Бурцева, Віктор Сніжко, Ігор Костюк, Олексій Тищенко, "5 канал"

Нагадаємо, раніше міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що під час суворих обмежень невакциновані громадяни не зможуть відвідувати публічні заходи та кафе.

Попередній матеріал
У Darknet продають особисті дані близько 1,5 мільярда користувачів Facebook – ЗМІ
Наступний матеріал
На Світлодарській дузі окупант наближається до позицій українських бійців майже впритул – як реагують наші військові
Loading...
Вже близько 80% українських вчителів отримали одну дозу вакцини від COVID-19

Вже близько 80% українських вчителів отримали одну дозу вакцини від COVID-19

МОЗ вимагає відсторонити від роботи керівників 15 лікарень, які причетні до підроблення COVID-сертифікатів

МОЗ вимагає відсторонити від роботи керівників 15 лікарень, які причетні до підроблення COVID-сертифікатів

Штам коронавірусу "Дельта" має три форми зараження – експерт

Штам коронавірусу "Дельта" має три форми зараження – експерт

Під час карантину невакцинованих лікарів усунуть від роботи і позбавлять зарплати – Ляшко

Під час карантину невакцинованих лікарів усунуть від роботи і позбавлять зарплати – Ляшко

Паралімпійська чемпіонка перевірила пункти вакцинації на доступність та безбар’єрність у Харкові – як це було

Паралімпійська чемпіонка перевірила пункти вакцинації на доступність та безбар’єрність у Харкові – як це було

Євросоюз готує рішення щодо застосування третьої дози вакцини Pfizer

Євросоюз готує рішення щодо застосування третьої дози вакцини Pfizer