Голодування
Голодування Shutterstock

На Львівщині медики голодували, щоб МОЗ відновив роботу реабілітаційної лікарні

Читайте по-русски
Медичні працівники без їжі сиділи протягом двох діб

На Львівщині медсестри припинили голодування. Майже дві доби медикині просиділи в лікарні без їжі, на самій лише воді. Нині протестувальники скаржаться на слабкість та головні болі. Акцією протесту працівники медзакладу вимагали відновити роботу реабілітаційної лікарні. Адже 10 місяців медзаклад був на вимушеному простої через карантин. Працівникам виплачують лише третину зарплати. Який вихід знайшли, дізнавалася журналістка "5 каналу".

У фоє неврологічного відділення медсестри облаштували протестну кімнату. Повсюди пляшки з питною водою, на столі тискомір та десятки листівок із написом "Голодую".

"Голодуємо, щоб вийти з простою на роботу. Нам треба людей лікувати. От у мене брат з інсультом, я не маю де його класти", – каже медсестра Львівської обласної лікарні відновного лікування Наталя Сковрин.

Інша медсестра, Любов Приходько, зазначає: "Сиджу на простої 10 місяців. Втрачаю кваліфікацію".

Лікарню медсестри та санітарки не залишають другу добу. Протестували 26 медпрацівників, нині залишилося 15.

"Зараз уже легше. Випила таблетку. Голова болить весь час. П’ємо тільки воду... Ми маємо сім’ю. Дитина вчиться. Нагодувати треба, гроші дати. А за 1700 я не можу дати", – розповідає медсестра Львівської обласної лікарні відновного лікування Галина.

З квітня минулого року медзаклад відновлювального лікування вимушено зачинений через карантин, який забороняє планові госпіталізації. Чотири місяці медики не отримували зарплати, нині працівникам виплачують лише третину. Бідкаються, що ледь зводять кінці з кінцями.

"Санітарка 1600, медсестра 2600. Лікарі трохи більше. Ми на простої, лікарня закрита", – коментує медсестра Львівської обласної лікарні відновного лікування Ольга Іванчина.

Щороку медзаклад відновлювального лікування приймає зо три тисячі пацієнтів. На реабілітацію сюди приїжджають ветерани АТО, шахтарі, а також після тяжких хвороб. Своєї черги на оздоровлення люди чекають по кілька місяців.

"В нас пацієнти чекали по 2-4 місяці. А тепер все пустує, не можу передати відчуття. Сльози на очах. Бо все може розвалитися", – зазначає медсестра Львівської обласної лікарні відновного лікування Наталя Дмитришин.

Медики зізнаються, непокояться за своїх пацієнтів, яким необхідна регулярна реабілітація.

"У Львові всі місця зайняті. Я мав лягати 28 січня, тепер маю місяць чекати знов, щоб лягти, щоб міг рухатися", – каже учасник бойових дій Дмитро Каганюк.

Нині працівники медзакладу вимагають відновити роботу лікарні та дозволити їм працювати.

"Куди подали запит? У Верхову Раду, в комітет по охороні здоров’я. Вчора десь після обіду. Я потім уточняв, то казали, що передали на розгляд комітету", – зауважує керівник Львівської обласної лікарні відновного лікування Богдан Баранюк.

На звернення протестувальників відреагували в Обласній раді. Чиновники звернулися до МОЗ, там дозволили відновити роботу медзакладу на 30%.

"З попереднім тестуванням та попереднім обстеженням цей заклад може приймати до себе пацієнтів. По тій постанові що є зараз. Постковідних пацієнтів на реабілітацію, і тих пацієнтів, які потребують невідкладної реабілітації", – розповідає голова комісії з охорони здоров'я Львівської облради Анна Ярмола.

До кінця дня медсестри припинили голодування. Утім приміщення медзакладу не покидають, чекають письмового наказу, щоб розпочати роботу. Колектив лікарні святкує невелику перемогу та готується з понеділка повертатися на робочі місця. Медики сподіваються, що найближчим часом уряд дозволить повноцінно відновити планові госпіталізації. Принаймні так обіцяють у МОЗ.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львівська область, "5 канал"

Попередній матеріал
У Греції прогримів потужний вибух: повністю зруйновано багатоповерховий готель (відео, фото)
Наступний матеріал
Блокування проросійських каналів: чи надовго – Федина і Шараскін у ток-шоу "Дійові особи"
Loading...

Пацієнтами зайнято 70% місць: медик Івано-Франківської лікарні заперечив спад захворюваності на COVID-19

У Туреччині перше щеплення проти COVID-19 зробили усім медикам

"Коронавірусні" виплати для українських медиків продовжили на рік

Поранених українських бійців евакуювали з лікарні Харкова до Києва

"В Україні недотестовують і недовстановлюють діагноз": лікар про реальну статистику летальних випадків від коронавірусу

Те, що ми бачимо в Україні, аж ніяк не локдаун – лікарка-епідеміологиня