"На килимку, біля дверей лежала": на Львівщині розшукують горе-матір, що позбулася немовляти

На Львівщині правоохоронці розшукують жінку, яка покинула свою новонароджену дитину. Немовля підкинули на поріг однієї з квартир багатоповерхівки

Дівчинку вчасно побачив господар і врятував їй життя. Нині знайда – в лікарні, а подружжя, яке живе у квартирі, має намір всіляко опікуватися дитиною. Подробиці цієї історії з'ясовувала кореспондент "5 каналу" Марта Шикула. 

Дитячий плач розбудив Івана Ващинського о п'ятій годині. Перед дверима його квартири лежало немовля, накрите лише рушником.

"На першому поверсі воно б, певно, застигло одразу. Там і пси бігають, і коти, а тут усе-таки п'ятий поверх, тепліше… Дитинка лежала на килимку – голівкою до стіни. Я не міг відчинити двері, тому трошки відхилив, аби не ушкодити її", – розповідає чоловік.

Іван одразу закутав дитя теплою ковдрою та викликав "швидку". Зараз знайда – в теплі та безпеці. Приймає сонячні ванни і вже показує свій характер. Немовлям опікуються медики. Вже дали й ім’я.

"Всі одноголосно сказали, що буде Богданка, бо Богом дана. Богу дякувати, що знайшли живою і здоровою. Стан дитини – дуже добрий. Така дитина, можна сказати, повністю соматично здорова", – коментує завідувач педіатричного відділення Новороздільської міської лікарні Світлана Гнатів.

У лікарні зізнаються: такої кількості відвідувачів, як у Богданки, ще не бачили.

"Коли з'явилася інформація у Facebook, люди йшли, як на парад. Усі намагалися допомогти", – розповідає медсестра тамтешньої лікарні.

Із соцмереж про знайду дізналася і Галина Шолубко, яка відвідує малу та приносить найнеобхідніше: одяг, пелюшки, серветки, олію. Та найчастіше дівчинку відвідує її рятівник разом із дружиною.

"Ми хочемо піклуватися про дитинку, бо вона нікого не має. Не виявлені ні мама, ні батько, ні родичі. З християнської точки зору і людяності, ми не можемо залишити дитину ", – каже дружина Івана Ващинського пані Леся.

Із власних джерел "5 каналу" стало відомо, що Богданку підкинули вже за кілька годин після пологів. Імовірно, матір народжувала самостійно. Її нині вже розшукують правоохоронці.

"Було задіяно службову собаку для пошуку по слідовій доріжці, однак собака не знайшов сліду. Було повідомлено всі підприємства, установи, для допомоги в розшуку і встановленні родичів цієї особи", – каже старший слідчий Новороздільського відділу поліції Євген Чванкін.

Богданка пробуде в лікарні ще кілька тижнів. Удочерити дівчинку зголосилися вже десятки людей. Утім, медики сподіваються, що за нею повернеться справжня мама.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Викрадення немовляти в Києві: Як поліція затримала зловмисницю – фотозвіт

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
РФ сама "відкрила двері" у питанні миротворців на Донбасі й західні країни мають її "дотиснути" – Гримчак
Наступний матеріал
Сміттєві завали у Дніпрі: чому з міста тижнями не вивозять непотріб