Сміття Дніпро

Сміттєві завали у Дніпрі: чому з міста тижнями не вивозять непотріб

Побутові відходи у місті не вивозять уже не перший день. Саме так компанія, що обслуговує комунальні потреби, вимагає збільшення тарифів на послуги, каже місцева влада

Міський голова Борис Філатов звинувачує компанію в шантажі, а та, своєю чергою, заявляє про претензії до міського чільника, передає кореспондент "5 каналу". 

Купи непотребу збільшуються щодня, тож мешканці Дніпра скаржаться на сморід. З дворів сміття подекуди не вивозять кілька тижнів поспіль. Накопичений непотріб вітер і тала вода розносять дворами навкруги. Така ситуація – майже по всьому місту. 

Двірник Катерина щоранку згрібає докупи розкидане сміття.

"Собаки розтягують, бомжі – все це складати доводиться. Як останній сніг випав – сюди ніхто не заїжджав, аби вивезти непотріб", – обурена двірник Катерина Мухівішвілі.

Сміття Дніпро

У тому, що сміття захаращило вулиці, очільник Дніпра звинувачує приватне підприємство, яке вивозить побутові відходи з усіх районів міста.

"Вже кілька місяців поспіль ця компанія шантажує міську раду, вимагаючи багаторазово підвищити тариф на вивезення сміття", – наголошує Борис Філатов.

Заступник міського голови впевнений, що підприємство-підрядник взагалі не здатне працювати в обсягах, необхідних місту.

"Проблема з технікою, людьми, логістикою. Як ми можемо підвишити тариф за такої якості вивезення? Насамперед потрібно нормально налагодити вивезення сміття, а потім говорити про підвищення тарифів", – наголосив заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко.

Сміття Дніпро

У "Дніпрокомунтрансі" – єдиному підприємстві, яке має вивозити непотріб з міста, кажуть: тариф не змінювали останні сім років, проте собівартість за цей час зросла майже втричі. Тому, запевняють, причина сміттєвого колапсу – не у фінансах.

"У зв'язку із внутрішньоквартальними дорогами, під'їзними шляхами, неможливо зробити те денне завдання, яке необхідно. Там, де за дві години роботи ми збирали 70 контейнерів, зараз за цей час люди забирають 30 контейнерів. Відкопують контейнери", – пояснює директор компанії Валерій Любинський.

Аби не залежати від приватників, міська влада планує створити комунальне підприємство з вивезення сміття, але ця процедура може зайняти до півроку. Нинішній колапс чиновники обіцяють вирішити за тиждень.

Наталія Світлова, Андрій Ковбаса, Дніпро, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Вкрадені візки на деревах і кучугури сміття: Як студенти "посвяткували" День знань у парку КПІ – фото

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"На килимку, біля дверей лежала": на Львівщині розшукують горе-матір, що позбулася немовляти
Наступний матеріал
Через танення снігу та розлив Дунаю починає затоплювати Одеську область