Сортування сміття у Запоріжжі
Сортування сміття у Запоріжжі
5 канал

У Запоріжжі сортування сміття перетворюють на додатковий заробіток – сюжет

В одному з офісних центрів Запоріжжя взялися популяризувати сортування відходів. Розділяти сміття вчать не лише своїх колег, а й співробітників інших компаній. Влаштовують і лекції для пересічних містян

Ентузіасти цієї справи впевнені: так можна не лише зберегти довкілля, а й заробити трохи грошей. Яким чином - далі у сюжеті.

Сестри Яна та Ганна Бобіно вже майже рік сортують сміття. Папір, скло та пластик - усе окремо. Кажуть, що роблять це заради довкілля й не лише вдома. Колег в офісі також залучили до справи.

"Ми вже сортуємо трохи більше, ніж півроку. Ми його вже вивозили три рази. Всі наші сусіди зверху, які знаходяться у цій будівлі, - велика логістична компанія, айтішники - вони теж тепер сортують. Ми забираємо їх сміття, і здаємо", - каже менеджер коворкінгу Ганна Бобіно.

"У нас тільки три окремі баки, але ми їх потім ділимо на категорії вже самі. Для прикладу, пластик треба сортувати на такий, що мнеться й ні. Пластик потрібно стискати. Це економить транспорт й економить об'єм", - каже керуюча коворкінгом Яна Бобіно.

Сортування сміття у Запоріжжі

Досвідом сортування сестри вирішили поділитися не лише з представниками сусідніх офісів. Через соцмережі Яна та Ганна запросили всіх охочих на просвітницьку лекцію і майстер-клас.

"Я все більше і більше щодня читаю про те, як страждають океани. Була навіть історія про кита, у шлунку якого знайшли пакети з України, хоча він сам жив в Атлантичному океані. І ось це усвідомлення, що мої пакети, моє сміття впливає на тих, хто далеко-далеко - ось це допомогло", - каже учасниця лекції Аліна Коренєва.

Перетворити сортування сміття на додатковий заробіток - ще один бонус для тих, хто долучиться до еко-активістів. В офісі, де працюють сестри Бабіно, таким чином уже заробили понад півтисячі гривень.

Не бракує і підприємств, які приймають вторсировину, і потім цей мотлох перетворюють на нову продукцію.

Від першого січня закон забороняє захоронення неперероблених побутових відходів на сміттєвих полігонах. Збирати ж і здавати мотлох українців може заохотити не лише бажання зберегти довкілля, а й ціна у пунктах прийому вторсировини, вважають у компаніях із переробки сміття. А поки що найкращими сортувальниками непотребу залишаються безхатченки.

Михайло Воронов, Юрій Петришин, Запоріжжя, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Савченко не з'явилася на допит до СБУ у справі Рубана
Наступний матеріал
Аналітик припустив, що не поділили Трамп і Тіллерсон