ТСН

Моторошна знахідка: у промзоні Запоріжжя виявили тонни біологічних відходів

За даними СБУ, на складі зберігалося 4 тонни непотребу – медичні інструменти, біологічні відходи й людські рештки

У промисловій зоні Запоріжжя виявили звалище лікарських відходів. На закинутих складах кілька місяців поспіль зберігалися біоматеріали разом із бинтами, ампулами та зразками аналізів. Про це повідомляє ТСН.

Як стало відомо, жахливу знахідку виявили мешканці міста, що працюють поряд. Вони розповідають: жахливий сморід там відчувався навіть за мінусової температури. Через це запорожці зайшли до будівлі з вибитими шибками. Там без жодної охорони зберігалися медичні інструменти й людські рештки.

"Бачили руку, бачили ногу – це те, що з пакетів випало. Тут бігають собаки, кішки. Вочевидь, це все розірвали", – каже мешканка міста Тетяна Крилова.

Поліція, що прибула за викликом, опитала свідків – працівників кількох складів та невеличких цехів поряд. Тоді стало відомо, що занедбана територія належить фірмі, яка мала вивозити відходи з медзакладів Дніпра та Запоріжжя.

ТСН

У СБУ тим часом повідомили: загалом на складі зберігалося 4 тонни непотребу. Серед іншого – 1,5 тонни біологічних відходів після операцій (зокрема, із закладів, які працюють зі збудниками туберкульозу), ще 2,5 тонни – використані медичні інструменти. Там же виявили й обладнання, що містить ртуть та важкі метали.

У компанії пояснюють: давно вивезли би відходи на утилізацію, однак перед Новим роком суд за поданням дніпровських правоохоронців наклав арешт на це майно. Тому рештки пролежали майже тут майже 2,5 місяці.

"Ми не мали права нічого вивозити. Ми не знали взагалі, на якому світі ми існуємо, тому що протягом двох місяців ми не підозрювані, ні обвинувачені, ні свідки – ми ніхто", – пояснює комерційний директор "Муніципальної екологічної компанії" Володимир Андреєв.

Нині суд своє рішення скасував, тож непотріб почали вивозити. Очистити склад обіцяють до кінця місяця. Але екоактивісти збентежені. 

"Для мене найголовніше, щоби в зоні відкритого доступу не лежали рештки пацієнтів, тому що завтра це все буде в ґрунті, у річках. Тварини, собаки розтягують це по найближчих околицях, тому до весни ми можемо в Запоріжжі чекати епідемії", – припустила екологічний активіст Людмила Пріт.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

На Київщині зайнялось сміттєзвалище – фоторепортаж

Пожежа на сміттєзвалищі
/
Пожежа на сміттєзвалищі
Пожежа на сміттєзвалищі
/
Пожежа на сміттєзвалищі
Пожежа на сміттєзвалищі
/
Пожежа на сміттєзвалищі
Пожежа на сміттєзвалищі
/
Пожежа на сміттєзвалищі
Пожежа на сміттєзвалищі
/
Пожежа на сміттєзвалищі
Пожежа на сміттєзвалищі
/
Пожежа на сміттєзвалищі

Попередній матеріал
Цукерберга викликали до британського парламенту
Наступний матеріал
Муженко: Сили спецоперацій України будуть сумісні з ССО НАТО
Loading...