Коні на фермі
Коні на фермі 5 канал

На Харківщині подружжя організувало власну конюшню, де рятують тварин від м'ясників

Читайте по-русски
У конюшні для коней створені майже ідеальні умови

Рай для коней. На Харківщині подружжя організувало власну конюшню, де створили майже ідеальні умови для копитних. Тут вони не лише доглядають, а й реабілітують своїх тварин. Коняче щастя на власні очі бачила журналістка "5 каналу" Ксенія Нечепоренко.

У табуні, що належить Ані та Олександру Ніконенкам, Багіра – за старшу. Вона як лідерка відповідальна за пошук води та найсмачнішої їжі. А кілька років тому була майже приречена: її, вагітну, колишній власник тримав на ланцюгу та планував передати на забій.

"Він сказав, що вона неадекватна, вона всіх кусає, і краще до неї не підходити. Але її погляд говорив про інше, про якийсь біль", – каже власниця конюшні Анна Ніконенко.

Багірі таки довелося приділити більше часу, аби вона адаптувалася, розповідає її господарка Анна. Спочатку тварина кусалася, демонструвала характер. Та з часом її прихильність таки вдалося здобути.  Нині у денному розкладі кобили – саме час зарядки для хвоста.

Ніконенки – харків'яни, у село вирішили переїхати подалі від міської метушні. Він – архітектор, вона – зі сфери IT. Досвіду догляду за кіньми не мали. Утім, 6 років тому все-таки здійснили мрію. Щоправда, замість одного на подвір'ї з'явився невеликий табун цікавих до всього копитних.

Коні, які мешкають у конюшні Ніконенків, мають вільний простір, тут немає стійл. Тварини постійно рухаються, щось жують та спілкуються між собою. А відпочивають повноцінно – лежачи.

Син врятованої Багіри – Багі виріс у таких умовах. Могутній під 700 кілограмів кінь – дружній та цікавий до усього. Заради уваги до себе – постійно у кадрі.

Нині у конюшні 15 коней, більшість із них мають інших господарів, але через різні обставини тварини живуть тут, а власники сплачують лише за корм. Та приїздять за нагоди з конями поспілкуватися.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харківська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Літаки, яким немає рівних у світі: 75 років ДП "Антонов" – "Невигадані історії"
Наступний матеріал
У Києві стартував другий тиждень масової вакцинації – скільки людей прийшло за щепленням
Loading...

"Щоб не почувалися самотніми": у Таїланді школярка грає на синтезаторі мешканцям зоопарку

Мініатюрний американський коник та перше бізоненя: бебі-бум у харківському зоопарку

Друге потомство жирафів від початку року народилося в одному із зоопарків Франції

"Мертвий, напівдохлий і ще якийсь більш-менш": в Одесі пенсіонерка заморила десяток котів

У Львові для трійці нерозлучних собак небайдужі встановили будку – унікальна історія чотирилапих

На столичній Троєщині чоловік викинув із вікна кішку та чотирьох кошенят: поліція відкрила кримінальне провадження