Лоша у Харківському зоопарку
Лоша у Харківському зоопарку 5 канал

Мініатюрний американський коник та перше бізоненя: бебі-бум у харківському зоопарку

Читайте по-русски
Незважаючи на маленький вік,не з усіма ними можна погратися

Цього місяця у Харківському екопарку на світ з'явилося лоша заввишки 35 сантиметрів. Його батьки – мініатюрні американські коники. Це штучно створений вид найменших коней у світі. Вони лагідні та довірливі, а ще можуть бути терапевтами для людей. Крім того, в зоопарку з'явилося перше бізоненя. Бачила звірят журналістка "5 каналу".

Не поні, а справжній коник, щоправда, в мініатюрі. Леголасу трохи більше двох тижнів. Зріст усього 35 сантиметрів. Має виразні очиці та стрункі ніжки. Активну прогулянку малий перемежовує смачним обідом. Здебільшого у Лего, як його лагідно кличуть доглядачі, молочна дієта. Хоча коник із задоволення хрумкотить і свіжою травичкою. Американські мініатюрні коники у харківському екопарку з'явилися три роки тому. Окрім розмірів, вони ще мають товариський характер. Тому вони гарні терапевти.

"Вони дуже ласкаві, вони дуже люблять спілкування, дуже люблять людей. Вони не люблять залишатися одні без людини. Тому для людей з особливими потребами вони дуже підходять", – каже тренерка кінного корпуху Харківського екопарку Анна Гнєтнєва.

Лего – не виключення. Він довірливий та цікавий до нового. А от із бізоненям так не погратися. На захисті малого – тонна ваги та гострі роги. Занепокоєння у грізного батька малого теляти викликає навіть звичний доглядач. Не сприяє комунікації і їстівна пропозиція. У природі в бізонів дитинчата народжуються щороку. У стаді, яке мешкає в екопарку, за три роки це перше теля. Його виявили два тижні тому.

"При обході побачили, що вже з'явився малюк, стадо не чіпали, щоб мама зайвий раз не стресувала, і щоб тато не зробив дурість і не наступив на тварину. Мама завжди поруч, і якщо він навіть відходить від неї, вона його кличе і він повертається", – наголошує начальник сектора копитних Харківського екопарку Сергій Попов.

Бізони – північноамериканські тварини. У 19 столітті вони були майже знищені і потрапили під захист. Та через повільне відновлення популяції і досі під загрозою зникнення. В Україні найбільше цих тварин мешкає у Заповіднику Асканія Нова.

"Вони є яскравим прикладом того, як спочатку людина за власним розумінням їх майже повністю винищила і потім відновлює популяцію. Це ілюстрація зміни ставлення людини до навколишнього світу", – додає речник Харківського екопарку Олексій Костюченко.

В екопарку сподіваються на поповнення і наступного року. Планують створити територію, де бізони зможуть жити у природних умовах. А допоки обирають малому бізоненяті ім'я.

Оксана Нечепоренко, В’ячеслав Кузьменко, Харківська область "5 канал"

Попередній матеріал
Звенигородська лікарня на Черкащині може залишитися без грошей на лікування пацієнтів – сюжет
Наступний матеріал
Доба в ООС: окупанти 4 рази зривали "тишу", з РПГ здійснили дистанційне мінування мінами ПОМ-2
Loading...

Шотландські кучеряві, мовчуни з Непалу, малюки з Ірландії: як в екопарку Харкова вживаються 5 видів биків

Багатодітний капібара-батько: історія харизматичного гризуна Ватсона, який має вже п'яте потомство

Дитинча рідкісного едипового тамарина можна побачити в Харківському екопарку – відео