Протитуберкульозні диспансери
Протитуберкульозні диспансери 5 канал

На Дніпропетровщині "оптимізують" протитуберкульозні диспансери – медики вийшли на протест

Читайте по-русски
Після оптимізації у триповерховій будівлі залишилася тільки поліклініка

На Дніпропетровщині закрилися два стаціонари для лікування туберкульозних хворих – у Нікополі і Павлограді. Пацієнтів з активною формою туберкульозу перевезли майже за сто кілометрів у Дніпро. А лікарі, які не погодилися з оптимізацією, вийшли на мітинг.

На їхню думку, через закриття спеціалізованого відділення постраждає не лише кваліфікований персонал і звичайні громадяни. Бо ізолювати хворих у лікарню за сотню кілометрів важче, ніж вмовити лікуватися ближче до дому.

У стаціонарі Павлоградського протитуберкульозного диспансеру нині генеральне прибирання. Відділення, розраховане на сотню ліжок, закрили через оптимізацію. Останній місяць тут лікувалися три десятки пацієнтів із відкритою формою сухот. Перед закриттям п'ятнадцятьох спецтранспортом перевезли на лікування у Дніпро, решту розпустили.

Павлоградська філія обласного протитуберкульозного диспансеру одна на 250 тисяч населення. Крім міста, обслуговує ще п'ять районів. Після оптимізації у триповерховій будівлі залишилася тільки поліклініка. Один з її відвідувачів одразу шукає причини, щоб відмовитися від шпиталізації в обласному центрі, у разі підтвердження діагнозу.

Примусити лікуватися пацієнтів тепер буде ще складніше, запевняють тутешні фтизіатри.

Закриття стаціонарів призведе до скорочення кваліфікованого персоналу – через це медики вийшли на протест до Дніпропетровської обласної адміністрації.

Протитуберкульозні диспансери
Протитуберкульозні диспансери5 канал

Процес реформування медицини – незворотній, пояснили в обласному департаменті охорони здоров'я.

"Стратегія називається не закриття і оптимізація, а вона називається – державна стратегія розвитку протитуберкульозної медичної допомоги. Там визначено, що до 23 року в нас перехідний період для того, щоб 65% хворих передати на амбулаторне лікування. Хто буде лікувати з 23 року? Ну звичайно, ті заклади, які будуть конкурентноспроможні", – каже експерт Департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської ОДА Наталя Гранкіна.

До 2023 року на Дніпропетровщині залишаться два з п'яти стаціонарів для хворих на сухоти – у Дніпрі та Кривому Розі. Медики обіцяють стежити за ситуацією з захворюваністю: якщо епідемія поширюватиметься – виходитимуть на протести і далі.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпропетровська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Оманний вояж: як відпочивав-працював Зеленський і яких інвесторів він нянчив – "Спостерігач"
Наступний матеріал
Пленарне засідання ВР: година запитань до уряду і ринок землі – відео
Loading...

У Києві студенти зібралися, аби нагадати, що туберкульоз – виліковна хвороба

Під Радою пацієнти й урядовці вимагали ухвалити держпрограму протидії туберкульозу

У Луцьку батьки масово відмовляються вакцинувати новонароджених від туберкульозу і гепатиту: причини називають різні