Кримське
Кримське 5 канал

На день ВДВ РФ стріляли – але між собою: як відбувається "хлібне перемир'я" біля Кримського

Читайте по-русски
На день ВДВ РФ стріляли – але між собою: як біля Кримського "хлібного перемир'я" дотримуються

Відносна тиша на східному фронті. Поблизу Кримського окупанти дотримуються умов перемир'я, проте гучно відзначають свої свята. Докладніше – далі.

Вже третій тиждень на позиціях біля Кримського зберігається повний спокій. Відколи оголосили так зване хлібне перемир'я, окупанти не відкривали вогню.

Олександр пішов на фронт у 2015-му добровольцем. Каже, тоді ворог чи не щоночі обстрілював українські позиції на Луганщині з мінометів та гаубиць. Нині дивується тиші: "Наразі ворог не використовує ніякої зброї. По нас не веде вогонь. Сподіваюся, що так буде і надалі".

Його побратим Григорій уточнює: "Вогонь не ведеться з боку противника, але всі їхні вогневі засоби, техніка, особовий склад – залишилися на позиціях".

Провокації теж не припинилися. Днями окупанти розпочали стрілянину на власних позиціях: "На день ВДВ Російської Федерації чутно було постріли на їхній стороні, так ніби вони між собою перестрілювалися. В наш бік вогонь не вівся. Особовий склад посилив пильність. Все. Загрози не було для нас".

Поки ворожа зброя мовчить, армійці облаштовують позиції – готуються до зими. Радіють, що врешті є час почитати. Один з побратимів після демобілізації видав книгу про історію підрозділу на початку бойових дій.

"Сартана, Маріуполь, Павлопіль. Все починається тоді, коли бригада, 14-та бригада, вперше вийшла в зону АТО. Цікава! Цікава книжка. Я так її на одному диханні прочитав", – запевняє Андрій.

Армійці, згадуючи жорстокі бої на початку війни, кажуть, що не готові миритися з ворогом.

"Люди не розслабляються, бо розуміють, що ця тиша, це ще гірше можуть бути провокаційні дії. Затишшя перед бурею може бути", – каже Григорій.

Олександр додає: "Нам дайте команду "Уперед!" – і ніхто не буде міркувати. Всі готові, всі патріотично налаштовані. Нам треба тільки команда".

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал"

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір": у студії Гетманцев, Чорновіл, Карпунцов та Басараб
Наступний матеріал
Спілкування Володимира Зеленського та Реджепа Таїпа Ердогана зі ЗМІ – відео