Перші добровольці штурмової бригади "Лють" із Волині вирушили на бойове злагодження. Бійці вже пройшли посилену підготовку: від основ медицини до стрільби з міномета й володіння іншими видами озброєнь. Серед штурмовиків – як досвідчені офіцери так і новобранці. Що підкріплює бойовий дух – дізнавалися кореспонденти "5 каналу".
Бойового офіцера Юрія Столярчука проводжає дружина Дарина з дітьми. 4-річний Архип із татових рук – не сходить.
"За стільки років, стільки часу, вже звикла. Це вже в нас не перший, це вже третій раз. В нас вже два рази в 2014 році чоловік їздив. Так, звикла, підтримую і горджуся", – розповідає дружина бійця штурмової бригади "Лють" Дарина.
Юрій працює заступником керівника Луцького райуправління поліції – він один із чільників підрозділу штурмовиків. Складом свого підрозділу задоволений – каже, усі мотивовані й готові визволяти Україну від ворога.
"Усі їдуть перемагати. Ми не прощаємося, ми їдемо працювати трохи на іншій території, але ми повернемося, це обов'язково. Ми справимося обов’язково. Як не було б важко, ми завжди справимося", – розповідає боєць штурмової бригади "Лють" Юрій Столярчук.
До підрозділу "Лють" увійшли багато досвідчених правоохоронців. Більшість із них уже не один раз встигли побувати в найгарячіших точках від самого початку російської агресії на сході України. Частина бійців – колишні спецпризначенці роти "Світязь", які вирішили перейти до нового штурмового підрозділу.
"Служба почалася ще в 2014 році з Вуглегірська і так вона продовжувалася досі. А зараз які завдання буде ставити керівництво – такі завдання і будемо виконувати. Зараз пройдемо злагодження. Сім'ї треба захищати. В мене вдома син, йому буде через 6 днів 6 років. Заради них ми живемо, заради них ми стараємося, нашу Батьківщину потрібно захищати, щоб це не передати нашим дітям, щоб ми закінчили це раз і назавжди", – розповідає боєць штурмової бригади "Лють" Юрій Харчук.
Максимові – 18. Він – наймолодший боєць у волинській роті новоствореної штурмової бригади "Лють". Закінчив військовий ліцей і служитиме медиком. Проводжає коханого його дівчина Софія і водночас уже чекає на повернення.
"Я чекав того моменту, коли мені буде 18, щоб поїхати туди і побороти ту всю нечисть. Медиком, поклик серця. В Україні війна, сидіти вдома не сильно хочеться. Хочеться допомагати хлопцям там", – зазначає медик штурмової бригади "Лють" Максим.
"Єдине, що скажу – це важко. А так – я вірю, що повернеться, і все", – каже подруга добровольця Софія.
Скільки поліцейських штурмової бригади їдуть на бойове злагодження – військова таємниця.
Але головне не кількість, а якість особового складу, переконаний Андрій Котюк, який займався рекрутингом бійців. Каже, знає кожного з них особисто і на що кожен здатен.
"Має бути кулак. Якщо люди будуть згуртовані, як кулак – тоді удар буде сильним. Тобто, від кожної людини залежатиме, від її вмінь, від її навчань, властивостей, можливостей – вже буде вирішуватися питання взводу. Свій бойовий досвід і досвід бойових побратимів будемо передавати і налагоджувати вже роботу в новому підрозділі", – розповідає офіцер штурмової бригади "Лють" Андрій Котюк.
Усі бійці волинської роти штурмової бригади "Лють" продовжать підготовку разом з іншими підрозділами в регіонах, наближених до лінії фронту. А за наказом вищого командування – виконуватимуть завдання з деокупації та зачистки визволених українських територій від ворогів.
Олег Ткачук, Луцьк, "5 канал"
Читайте також: У МВС вже створюють "Гвардію наступу" для визволення Луганська, Донецька та Криму – подробиці
Дивіться також відео за темою: знищення ворожої БМП на Донеччині
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.