У Кривому Розі мітингували батьки тяжкохворих дітей
У Кривому Розі мітингували батьки тяжкохворих дітей 5 канал

Мільйони на свято чи на лікування: у Кривому Розі мітингували батьки тяжкохворих дітей

Читайте по-русски
Навіть зареєстрували петицію з вимогою – кошти на День міста віддати на лікування дітей

У Кривому Розі батьки тяжкохворих дітей вийшли на мітинг. Вимагали виділені на святкування Дня міста кошти передати на лікування дітей зі складними діагнозами. Зареєстрували навіть відповідну петицію, яка швидко набрала необхідну для розгляду на сесії міськради кількість голосів. Чи погодились на вимогу чиновники та депутати? Чи буде вибір – допомога або свято? В наступному матеріалі:

Це – батьки тяжко хворих дітей. Кажуть, що 26 травня у Кривому Розі – День міста, на святкування якого депутати виділили 4 млн грн. Лише на гонорари для запрошених артистів піде 1 млн грн. Водночас, посилаючись на брак коштів – цим родинам у фінансовій підтримці чиновники відмовляли.

"Дитина захворіла в листопаді-місяці минулого року. На початку січня ми почали збір грошей. Ходили до нашої місцевої влади – жодної допомоги не було виділено. Спільними зусиллями знайомих і близьких ми відправили дитину до Туреччини на лікування", – розповідає учасниця акції Юлія Цвєткова.

Спонукала людей до проведення мітингу Вікторія Палей. Жінка – матір 13-річної Аліни, яка через лікарську помилку нині має страшний діагноз – набуту гідроцефалію. При цій недузі в мозку накопичується рідина, яку треба відкачувати спеціальним катетером. Коштує він майже 50 тис. грн. У родини таких грошей немає.

Вікторія зареєструвала петицію з вимогою кошти на День міста віддати на лікування тяжкохворих дітей: "У нашому місті є багато хороших артистів, є ансамблі, на бандурі, на піаніно грають. Люди прийшли би на концерт наших людей, тому що День міста. Навіщо кликати дорогих артистів, коли в Кривому Розі діти вмирають у лікарнях".

Необхідну 1 тис. голосів петиція назбирала лише за першу добу. Її депутати мали розглянути на черговому засіданні міськради. Однак у засіданні оголосили перерву. Водночас журналістам чиновники повідомили – Дню міста бути. А гроші на допомогу й так виділили.

"Вперше в нашому місті в програмі 2019 року передбачені кошти на виплату допомоги одноразової ув розмірі 5 тис. гривень кожній сім'ї, яка виховує дитину-інваліда. Тобто, всі 2,5 тис. сімей отримають зазначену допомогу", – звітує директор Департаменту соціальної політики міськради Інеса Благун.

Ініціативна група такою відповіддю не задоволена та готує нові акції протесту.

Олександр Фефілатьєв, Олена Трунова, Віктор Зубченко, Максим Бовчалюк, Кривий Ріг, "5 канал"

Попередній матеріал
"Усі повернулися до сімей": як артилеристів 44-ї бригади зустрічали з фронту
Наступний матеріал
"Залишили без ласощів, бо не здала грошей": скандал у початковій школі на Дніпропетровщині
Loading...