ООС
ООС 5 канал

"Мабуть, зарплату отримали": на маріупольському напрямку окупанти не стихали всю ніч

Читайте по-русски
Після такої ночі – день на позиціях минає спокійно. Проте будь-якої миті над головами може з'явитися безпілотник ворога...

Під невпинні кулеметні та гранатометні ворожі обстріли – так на одній із ділянок маріупольського напрямку на Донеччині минула ніч проти п'ятниці. Бойовики коригують вогонь за допомогою безпілотників. Детальніше про це – у сюжеті:

Військовослужбовець на позивний "Гуф" – колишній приватний підприємець із Миколаївщини. Згорнути бізнес вирішив у 2014-му – із початком перших обстрілів на Сході країни. Армієць пояснює причину такого вчинку.

"До мене додому – за фактом Україна і є наш дім – прийшли вороги, які намагаються тут якісь свої порядки нав'язувати. Я дуже сильно сумніваюся, що в Донецьку зараз добре живеться, так само, як і на Луганській території. Я не хочу, щоб цей весь бардак відбувався у мене вдома – в Миколаєві, щонайменше. Як і на всій території України", – наголошує військовослужбовець.

Бійці розповідають, ніч проти п'ятниці була напруженою. Їхні позиції окупанти обстрілювали з різнокаліберної зброї. Ворожа стрілянина не вщухала до самого ранку.

"Чи то зарплату отримали, у них було весело. Стріляли в усі сторони, з чотирьох позицій, принаймні щодо наших позицій. І з усього озброєння, яке у них є. Періодично гуде техніка на одній з їхніх позицій – гусенична, турбірована, не виключено, що танчик", – пригадує "Гуф".

Армійці зізнаються, такого тривалого нічного обстрілу на цій ділянці не було давно. Кажуть, останнім часом рівень агресії з боку російських найманців збільшився.

"Обстріл почався з 11 години вечора – і до ранку, поки світло не стало. Всю ніч обстрілювали з кулемета 7,62 мм, з автоматів 5,45 мм. Не зупинявся вогонь. Раніше так пострілювали і припиняли серед ночі. А тут всю ніч було, всю ніч обстрілювали", – розповідає "Артист".

Після напруженої ночі день на позиціях минає спокійно. Попри це – пильності бійці не втрачають. Будь-якої миті над головами може з'явитися безпілотник окупантів. Зазвичай він є передвісником мінометного обстрілу.

"Коригування з безпілотника – зависає безпілотник, дивиться, куди "приходи", коригує сам міномет, і він вже вносить поправки по роботі", – пояснює "Гуф".

Його побратим "Латен" додає: "Вчора в обід 82-й міномет – дев'ять "приходів" було по позиціях. Літають кожен день майже, знімають позиції, чи виглядають в нас нові окопи. Є чи немає, позиції дивляться".

На провокації окупантів українські захисники не відповідають. Проте, у разі загрози життю чи втрати позицій, відсіч дають миттєво.

Олена Уланова, Олег Корінний, Донецька область, "5 канал"

Попередній матеріал
Смертельна ДТП у Броварах: що відомо про аварію із п'яним поліцейським охорони
Наступний матеріал
Як проходить акція "Ніч на Банковій. Знову", коментарі Віктора Гандзюка і Уляни Супрун – включення
Loading...